Öğrencilerde Karne Tatili Heyecanı « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

Öğrencilerde Karne Tatili Heyecanı

Bu haber 20 Ocak 2018 - 10:33 'de eklendi ve 69 kez görüntülendi.

Öğrencilerde Karne Tatili Heyecanı

Giresun genelinde örgün eğitim kurumlarında 5 bin 636 öğretmen, 70 bin 044 öğrenci15 gün sürecek yarıyıl tatiline girdi.

Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, 23 Nisan İlkokulunda düzenlenen karne dağıtım töreninde öğrencilerin sevincine ortak oldu.

Sınıflarda öğrencilere karnelerini dağıtan Vali Sarıfakıoğulları, öğrencilerden 15 günlük yarıyıl tatilini iyi değerlendirmelerini, bol kitap okuyarak, iyice dinlenmelerini istedi.

Basın mensuplarına 2017-2018 eğitim öğretim yılının ilk yarısının kısa bir değerlendirmesini yapan Vali Sarıfakıoğulları, “Yaklaşık 70 bin öğrencimiz bugün örgün eğitimde yarıyıl tatiline girdiler ve inşallah 15 gün sonra çok daha zinde olarak ikini yarıyıla başlayacaklar.  Yaklaşık iki ay kadar önce, örgün eğitimde ki öğretmen arkadaşlarımızdan taleplerimiz oldu. Milli Eğitim Müdürlüğümüz vasıtasıyla her öğretmenizin, velilerini evlerinde bizzat ziyaret etmelerini arzu ettik. Bu hem öğrencimizin başarı durumu, hem sosyal gelişimi açısından bir takip sistemini içeriyor idi. Eğer ortada bir başarısızlık varsa bunu görelim arzu ettik, bunu görüp buna göre tespitlerde bulunup çözüm yollarını geliştirelim arzu ettik. İnşallah önümüzde ki dönem bütün öğretmelerimiz bütün velilerimiz ile buluşmuş olacak. Giresun sosyoekonomik anlamda ilerlemeler kaydetmiş bir ilimiz. Bunu inşallah eğitim alanında da yapacağımız çalışmalarla da perçinlemek istiyoruz” dedi.

2017-2018 eğitim öğretim yılının ikinci yarıyılı ise 05 Şubat Pazartesi günü başlayacak.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.