Özbek Ailesinden Şebinkarahisar’a okul desteği « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

Çotanakspor’da Erhan İnce Dönemi

AMATÖR, BURSADA GİRESUN

Özbek Ailesinden Şebinkarahisar’a okul desteği

Galatasaray Spor Kulübü eski başkanı hayırsever İş İnsanı Dursun Aydın Özbek ve hayırsever iş insanı Mehmet Aydın Özbek tarafından, Şebinkarahisar ilçesine yaptırılan okulun temel atma törenine düzenlendi.

Bu haber 10 Mayıs 2022 - 22:46 'de eklendi ve 101 kez görüntülendi.

Özbek Ailesinden Şebinkarahisar’a okul desteği

Galatasaray Spor Kulübü eski başkanı hayırsever İş İnsanı Dursun Aydın Özbek ve hayırsever iş insanı Mehmet Aydın Özbek tarafından, Şebinkarahisar ilçesine yaptırılan okulun temel atma törenine düzenlendi.

Hayırsever iş insanları Özbek kardeşler tarafından babaları Hasan Özbek ve anneleri Kezban Özbek adına, Millî Eğitim Bakanlığı Tip Projesi olarak; toplam 480 öğrenci kapasiteli, 16 Derslikli, 3 Atölye, 5 Laboratuvar, 1 Çok Amaçlı Salon, 1 Beden Eğitimi Salonu ile idari birimler ve diğer mahaller olmak üzere, Zemin+3 Kat şeklinde inşa edilecek.

Şebinkarahisar ilçesinde, 10 Mayıs Salı günü saat 13.00 de gerçekleştirilen Hasan-Kezban Özbek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi temel atma töreni; Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Halk oyunları gösterisi ve Kur’an-ı Kerim Tilavetinin ardından protokol Konuşmaları yapıldı.

Protokol konuşmalarının ardından, Giresun Valisi tarafından hayırsever iş insanları Dursun Aydın Özbek ve Mehmet Aydın Özbek ‘e kemençe hediye edilerek, şilt ve plaket verildi. Hediye takdimlerinin ardından dualarla “Ya Allah Bismillah, Hayırlı Uğurlu Olsun” denilerek temel atma töreni gerçekleştirildi.

Temel atma törenine; Vali Enver Ünlü, Milletvekili Av. Kadir Aydın, Şebinkarahisarlı Merkez Valisi Nurullah Naci Kalkancı, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Nuh Köroğlu, Kaymakam Faruk Doğru, Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı, İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu, il ve ilçe protokolü, öğretmen ve öğrenciler ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Dursun Özbek, Protokol konuşmalarından sonra oldukça duygu yüklü, geçmiş tarihlerden örnek vererek temel atma töreninde yaptığı konuşmada ; “Ben okumayı bilmeyen hasret duyan annenin evladı, okumaya nefer olan eğitim sever bir babanın oğluyum. Bu ilçeme eğitim adına bu okulu yaptırmaktan büyük gurur duydum keyif aldım” dedi.

Minik öğrencilerin elinde asılı olan “Bu okulda çok güzel nesiller yetişecek Teşekkürler Dursun Özbek ” pankartının konuyu özetlediğini belirterek Pankartın kendisini çok duygulandırdığını söyledi.

Program sonunda Vali Enver Ünlü tarafından Özbek kardeşlere Giresun spor forması, kemençe , plaket  ve tablolar hediye edildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.