Giresun Üniversitesi 17 yaşında! « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

Giresun Üniversitesi 17 yaşında!

Giresun Üniversitesi 17. Yaşına girdi. 2006 yılında kurulan Giresun Üniversitesi’nin kuruluş yıldönümü nedeniyle Atatürk anıtına çelenk sunuldu.

Bu haber 17 Mart 2023 - 23:21 'de eklendi ve 26 kez görüntülendi.

Giresun Üniversitesi 17 yaşında!

Giresun Üniversitesi 17. Yaşına girdi. 2006 yılında kurulan Giresun Üniversitesi’nin kuruluş yıldönümü nedeniyle Atatürk anıtına çelenk sunuldu.

Törende konuşan Rektör Prof. Dr. Yılmaz Can, 6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli meydana gelen deprem felaketinden dolayı kutlama programı gerçekleştirilmeyeceğini kaydetti. Rektör Can, “Ülkemizin bir bölümü elem ve üzüntü içinde iken, bizim onların duygularının dışında hareket etmemiz mümkün değildir. Hep birlikte ağlayacağız, hep birlikte güleceğiz. Bu yara hepimizin yarası. Birlikte saracağız, birlikte atlatacağız” dedi.

Can, yeni kurulan üniversiteler için 17 yıllık bir sürenin çok kısa olduğuna dikkat çekerek, “Batıdaki örneklerinde de görüldüğü gibi, bir üniversitenin kuruluşundan itibaren 40-50 yıl geçtikten sonra gelişmesini bir noktaya taşıyabildiğini görüyoruz. Fakat buna rağmen biz bu 17 yıl içinde önemli atılımlar yaptık. Birçok eksiklerimizi tamamladık… Daha yapacak çok işimiz var.  Üniversitemizi çağdaş normların üzerine taşımakta kararlıyız. Rekabet gücü olan, hem şehrine, hem ülkesine katma değer yaratan bir kurum olacağız… Şehrimizin ve ülkemizin gelişip kalkınmasında lokomotif güç olacağız. Geride kalmış ülkelerin üniversitelerinin de geride kaldığını görüyoruz. Gelişmiş ülkelerin de üniversitelerinin öncülüğünde geliştiklerine şahit oluyoruz… Bu bilinçle hareket ederek, Giresun Üniversitesi’ni arzu edilen seviyeye getirebilmek için hep birlikte el ele vererek bunu başaracağız. Üniversitemizin 17. kuruluş yıldönümünü kutluyor; kuruluşunda emeği geçen herkese, kuruluşundan bu yana maddi ve manevi destek veren herkese huzurlarınızda teşekkür ediyorum” dedi.

Törene Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Güven Özdem, Prof. Dr. Gürol Yıldırım ile birlikte Genel Sekreter A.Tevfik Korkmaz, Fakülte Dekanları, Yüksekokul- Meslek Yüksekokulu Müdürleri, birim amirleri ve çok sayıda akademik ve idari personel katıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.