Tügva Bulancak Üniversiteli gençler ile buluştu

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Bulancak İlçe Temsilciliği Bulancak gençliğine yönelik yürüttüğü faaliyetlere üniversite öğrencilerini de ekledi.

Tügva Bulancak Üniversiteli gençler ile buluştu

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Bulancak İlçe Temsilciliği Bulancak gençliğine yönelik yürüttüğü faaliyetlere üniversite öğrencilerini de ekledi. Hafta başında Bulancak’ta bulunan Giresun Üniversitesi Kadir Karabaş Uygulamalı Bilimler Yüksekokulunda stant çalışması gerçekleştirdi.

Açılan stantta Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen Bulancak Kitap Kahve Projesini anlattıklarını kaydeden TÜGVA Bulancak İlçe Temsilcisi Ubeydullah GÖKTEKİN, “Bulancak Kitap Kahve projemiz bir çok ilde bulunmayan sadece Bulancak’ta açılan özel bir mekandır. Gençliğin ders çalışma, kitap okuma, çay kahve ve internete ücretsiz olarak erişebilecekleri, sınav haftalarında kaliteli ve nitelikli zaman geçirecekleri güzide bir mekandır. Bu sebeple Bulancak’ta üniversite okuyan arkadaşlarımıza da projemizi tanıtmak, anlatmak, mekandan bahsetmek için stant çalışması yaparak ikramlarda bulunduk.”

Göktekin “Üniversite gençliği kendi mekanında”

İki günlük stant çalışmasının ardından gençlerin Bulancak Kitap Kahve’ye geldiğini söyleyen Göktekin “Gençlerimiz biz daha kendimizi anlatır anlatmaz, çok heyecanlandılar ve günün sonunda dersten çıkan bir çok genç gençliğin mekanı Bulancak Kitap Kahve’ye geldi bile. Ortamın sıcaklığını, samimiyetini çok beğendiklerini ifade ettiler.” Dedi.

Bulancak Kitap Kahve, haftanın yedi günü 10.00-22.00 saatleri arasında Bulancak İskele başı mevkiinde bulunan TÜGVA Bulancak binasında hizmet veriyor. Kitap Kahve’de gençler ve Bulancak halkı çay, kahve ve internet gibi hizmetlere ücretsiz ulaşabildikleri gibi, kütüphanesinden 14 gün süreyle ücretsiz olarak emanet kitap alımı da gerçekleştirebiliyor.

YORUM ALANI

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.