KÜLTÜRLÜ OLMAK, KÜLTÜRLÜ YAŞAMAK « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

Çotanakspor’da Erhan İnce Dönemi

AMATÖR, BURSADA GİRESUN

KÜLTÜRLÜ OLMAK, KÜLTÜRLÜ YAŞAMAK

Bu haber 30 Aralık 2018 - 0:21 'de eklendi ve 65 kez görüntülendi.

KÜLTÜRLÜ OLMAK, KÜLTÜRLÜ YAŞAMAK

İlkokul mezunlarının memur olduğu bir dönemde dünyaya gelmiş olmakla bizim kuşak eğitime şiddetle önem veren bir kuşaktır.

Gurbette yaşayan Giresunlu aileler olarak çevremize baktığımızda anne okur yazar dahi olmazsan baba zar zor ilkokulu bitirmiş. O zor şartlar altında gurbette yetişen Giresunluların çok şükür oğlu kızı öğretmen mühendis mimar yani akademisyendir. Bu gurur verici değimli sizce!

Babasının yanında ayağını uzatamadan, çocuğunu sevemeden, sesini yükselteme den zar zor ilkokul mezunu babanın yetiştirdiği akademisyenlerle gurur duyulmaz da başka ne olur.

Şimdi çevrenizi yine dikkatle izleyin (istisnalar hariç) o akademisyenlerin ve eğitimciler (aile ilişkilerini hiç kimseyi hedef almadan söylüyorum yanlış anlaşılmasın) o akademisyen arkadaşlar ailelerinin beklentisinden maalesef uzaklar. Yanlış anlaşılmasın ailelerin maddi beklentisi hiç birinin yoktur.Adım gibi eminim ilgi alaka  istiyorlar. Diyorlar ki gençler her şeyiniz var oturun bekleyin, neyi o ailelerin bir tek beklentisi şefkat sevgi saygı…Emeklerinin takdiri onlar sizin göreceklerinizi gördüler gençler ne işinizden ne eşinizden kalın ama sizi bugünlere getirenlere de vakit ayırın..Demem o ki sahip olduğunuz kültürü sahip olduklarınızla da paylaşın ki dışlandıklarını farkında olmadan hissettirmeyin.

Siz zannediyor musunuz ki onlar sizi bu duruma getirene kadar ilkokul mezunu olarak kaldılar, hayır siz okuduğunuz fakülteleri bitirirken onlarda sizin bundan sonra göreceğiniz hayatın her alanında hayat fakültesini bitirdiler. Diplomaları da sizsiniz.Sizde bu durumla gururlanmalısınız. Çünkü akademisyenin çocuğunun da akademisyen olması kadar doğal bir şey yoktur. Esas olan zor şartlar altında akademisyen ve öğretmen yetiştirebilmektir. Herkes çağını yaşayabilir ama sadece yaşar, eğer yetiştiren kültürle yetişen kültür sarmaş dolaşsa tadına doyulmaz.

Sanal alem yüzünde ailesine bayramlarda bile sıkı sarılmayanlar, vakit ayıramayanlar çok burukluk yaşattıklarını bilmelidirler.

Gençlerde yazımı sert bulabilir, bende yukarıda bahsettiğim belki diğer kuşaklarda üniversite terk bir arkadaş; “biz Bursa’da yaşadığımız için genel kültürden bahsedince” dedi ki “ben hukuk terkim Ankara yolundan altında herkesle yarışabilirim” deyince çok yanlışsın dedim… Kendisi değilim dedi. Üzülerek sana çok kötü bir örnek vereceğim dedim! “Biliyor musun Fethullah Gülen’de ilkokul mezunu kimlerin aklını kiralık kullandı, akademisyenlerin”

Lütfen dikkatli olalım..Kaynaşmış, ayrışmamış aileler temennisiyle…

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.