Ramazan’ı Uğurlar İken, Bayramı karşılar iken ve Kudüs ağlar iken « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA

Ramazan’ı Uğurlar İken, Bayramı karşılar iken ve Kudüs ağlar iken

Biz yeni bir bayramı karşılarken, Ramazan’ı uğurlar iken gökte kurulan şehir KUDÜS’de 86 FİLİSTİN’li kardeşimizi darül-beka’ya  yolcular iken…

Bu haber 14 Mayıs 2021 - 18:48 'de eklendi ve 140 kez görüntülendi.

Ramazan’ı Uğurlar İken, Bayramı karşılar iken ve Kudüs ağlar iken

Biz yeni bir bayramı karşılarken, Ramazan’ı uğurlar iken gökte kurulan şehir KUDÜS’de 86 FİLİSTİN’li kardeşimizi darül-beka’ya  yolcular iken, evvel zaman içinde, kahpe İsrailin, caniliğinin  yüz bulduğu zaman diliminde, neylersin ki 1,5 milyarlık İSLAM alemi , 10 milyonluk İsrail için EBABİL KUŞLARI’nı hasret ve özlem ile beklemekte.

Söylemlerimiz hep aynı Kahrol İsrail, her RAMAZAN aynı senaryo, işin  söylem kısmına gelince TAMAM EYVALLAH,  ama eylem kısmına gelince bir gün  oda olacak İNŞAALLAH..

Bakmayın siz  FİLİSTİN devlet başkanı Mahmut Abbas’ın bağırdığına , çağırdığına , onunda farkı yok içimizdeki Fetöcülerden, hani önce ALLAH ALLAH diyen sona Amerika’ya biat edenlerden’  işte tıpkı oda İsrail’e tabi…

Olan zihniyeti iflas edenlerden! Diyemez mi bize asker gönderin, buraya sahip çıkın Somali gibi, Karabağ gibi , Katar gibi, diyemez mi?

Bir daha bir daha altını Çizem mi gardaş!

“HAMAS CAN’DIR GERİSİ HEYECANDIR”

Acımın üstünde yerin var Kudüs. Varlığının olduğu bu yeryüzünde Kutsal bir dokunulmazlığın var. Yeryüzünde yaratılmış en kutsal varlık olan insan denilen canlıya emanet edilmiş olman var, ilk Kıblegahım olman var.

O zaman söylemden eyleme geçmek için, yeryüzündeki her canlının din, dil, ırk gözetmeksizin buna hakkı var.

Evvel zaman içinde, kalbur saman  üstünde iken, Üç dinin kutsalı olan bu  toprak damı, nihayetinde son olarak ÜRDÜN Krallığının tapusu hükmünde olsa da yönetimi Filistin tarafından ele alınmıştır.

Tıpkı  Yavru vatan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti gibi ayrı bir bölge olsada TÜRKİYE CUMHURİYETİNE bağlı olduğu gibi.

Ama gelin görün ki bu Arapların liderleri de içimizdeki Fetöcüler gibidir,  petrol şımarığı arap prensleri ülkelerinin başına geçmeden  önce , aileleri tarafından yetiştirilmek üzere üniversite eğitimi adı altında İNGİLTERE’de bulunan kraliyet okulunda eğitim görürler , mezun olunca da tahta geçerler , ve bu geçen zaman zarfı içinde beyinleri  bir dolara satılan fetöcüler kıvamına gelir , ve onların bir köpeği olur.

Bütün bunların içinde bir tek Arap ülkesinin lideri hariç, KATAR cana can katar. Katar emiri Şeyh Tamim’de  tıpkı onlar gibi orada eğitim almış  ve ülkesinin başına geçmiştir, ama neylersin ki bu sefer papaz pilav yememiştir.

Eeee bize düşende, ALLAH sayılarını artırsın desek yeridir.

Konunun özüne dönecek olursak, batının terör örgütü gibi gördüğü , Filistin yönetimine muhalif olan HAMAS Filistin de ve yine tıpkı aynı şekilde ÜRDÜN krallığında da seçimleri protesto ederek  girmeyen MÜSLÜMAN KARDEŞLER hareketi  Ürdün de CAN dır gerisi yalandır vesselam.

Ne diyelim sözün bittiği yerdeyiz.

Adı kimliği soyu sopu Müslüman, ama ruhunu gavura satanlardan sen ALEM-İ İSLAM ı kurtar ALLAHIM, hadi gelin  ruhumuzun rotasını dua semtinde demirliyelim. Gökte kurulan şehir ilk KIBLEGAHIMIZ KUDÜS’e dualarımızı gönderelim, hu hulara karışsın aminler.

Bir SELAHADDİN EYYÜBİ tokadı ile, CENNET MEKAN

SULTAN  ATAM ABDÜLHAMİT HAN DURUŞU İLE KUDÜSÜ KUŞAT ALLAHIM

İğnesiz ipliğin, gazozsuz Niğde’nin bir kıymeti harbiyesi olmadığı gibi ruhsuz Müslümanın varlığını ne edelim. Küfemizdeki ömür sermayemiz tükenirken, hayvanat bahçesine kapatılan canlıların haline döndü benliğimiz, acep ki onlarında ne çektiğinden habersizmiyiz, yeryüzüne hakim olan ey SONSUZ KUDRET, bizi bağışla,  sen yarattığın her canlıya Merhametinle Şefkatinle muamele eyleyensin, senin Rahman sıfatından haberdar olmayan ve yarattığın  kullarına   zulüm eden zalimlerin şerrinden esirgeyecek olan sensin , EBABİLLERİNİ bize Yar eyle ,

Masumları katleden canilerin sonu eyle

Covid 19, pandemi,  adı her ne olursa olsun, biz kullarını  bu hastalıklarla sınayanda sensin,  sınandığımız şu günlerde, sınanmaktan nefsimizi de alı koyma , sınanmak , sevilmektir var olmaktır , uyandırılmaktır , sen sevmeseydin sınamazdın , uyarmazdın, senin sevdiğin seveceğin kullarından olmamızı nasip eyle,  sınanmamızı hayırlı eyle, geleceğimizi yarınlarımızı aydınlık eyle, bizi dara düşürme, genişlik verdiğinde bizi şımartan nefsimize uydurma, darlık verdiğinde ellerimizi senden ayırma, Üç günlük dünya için , birilerinin  sırtımıza binerek bizi kullanan, işi bitince bir  çöp gibi kenara atan kullarından  uzak eyle..

Rahmetinle kuşattığın bir dünya ile Bu günümüzü, yarınımız aydınlık eyle İlk kıblegahımız KUDÜSü EZANSIZ,

GÖKKUBENİ KEHKEŞANSIZ BIRAKMA ALLAHIM

Dostlar son söz

Bir umuttur yaşamak

Hayırla hayırlı bayramlar

CEBİMDE HİKAYELER / HÂKTAN EMRE KUL / 13 MAYIS 2021

Haktan Emre Kulemreibil@hotmail.com
Haktan Emre Kul Kimdir; Aslen Alucra ilçemizin Çamlıyayla köyünden olup, İstanbul Kasımpaşa doğumludur. Çocukluk yılları Kasımpaşa Yeni çeşmede Gençlik yılları Dörtyol Konak Camii Pasajında geçmiştir. İlkokulu Kasımpaşa Piyale Paşa İlköğretim okulunda , Ortaokulu Eyüp İmam Hatip Lisesinde , Lise tahsilini ise Şişli Özel Işıl Akşam Ticaret Lisesinde tamamladı. 2 yıllık İşletme bölümünü kazandı. Üniversite eğitimini yarıda keserek, Askerlik vazifesini yerine getirmiştir. Yaratan’ın emrine uyup ,Peygamberin kavline sığınıp bir yare yoldaş bir kız evlada ata oldu. 25 yıldır kesintisiz olarak Baba mesleği olan Muhasebe bürosunda mesleğine devam etmekte olup, yaklaşık 4 yıldır hikayelerini kaleme alıp Youtube kanalında ses vermektedir. Haktan Emre Kul youtube kanalına Abone olabilirsiniz Link: https://www.youtube.com/channel/UC08_ub7PIMv7FDbl1hojK_A

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.