Putin & Ukrayna Geçcek Geçcek bu da gitcek « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

Putin & Ukrayna Geçcek Geçcek bu da gitcek

Savaşın 32.gününde Akıl damımıza zuhur eden cümleler idi yukarıda ki yazı başlığımız.

Bu haber 02 Nisan 2022 - 12:25 'de eklendi ve 154 kez görüntülendi.

Putin & Ukrayna Geçcek Geçcek bu da gitcek

Savaşın 32.gününde Akıl damımıza zuhur eden cümleler idi yukarıda ki yazı başlığımız.

Tabi 32.gün deyi verince, gazeteciliğin hakkını veren MEHMET ALİ BİRAND ı anmamak olmazdı, çocukluğumun hayali idi onun gibi bir gazeteci olmak, dünyayı gezmek ve gözlemlemek, Ruh halim toplum içerisinde Mehmet Ali Birand gibi ııııı lara takılsa da, maceracı gönlüm, gazeteci Tayfun Talipoğlu gibi türkülerle karışık Vatan hikayelerine vurgundu.

Yarım hoca dinden , yarım doktor candan eder sözünün, tahsil hayatımda yaşanmasından dolayı  Ne Mehmet Ali Birand gibi, ne de Tayfun Talipoğlu gibi  bir  tahsil hikayem olmadı benim. Ama Hayat Fakültesi’nin  46 yıllık sürecinde  Üstadın Fikir Mehmetçiği hüviyetine bürünen bir kimlik ile,  yalan dünya , yalandan dünya da misafir olduğumu bildim, umduğumu değil bulduğuma talim ettim.

Ömür  treninin 46,cı vagonunda seyahatimiz sürer iken, dünyayı gezmesekte, hamdolsun bu fakire “VATAN”  denilen bu kutlu diyarı  karış karış gezmek nasip olmuştu Sonsuz Kudretin izni ile, he birde arada bir Gürcistan sokaklarını az da olsa arşınlamıştık, Milattan önce cavit19 suz yıllar da , bir Karadeniz turunda.

Gelelim 32.günün asıl meselesine…..

Çoluk çocuk, yaşlı kadın demeden, okul hastahane demeden ezip geçen,  canlara kıyan bir moskof aygırı,  tüm dünya tarafından yalnızlaştırılan ülkesine rağmen, bütün bunları göze alan 70 ine merdiven dayamış bir devlet başkanı.

Putin: manası Rumence de “ ufak küçük şey demek, ama biraz araştırırsanız, Fransız argosunda bu kelime nin karşılığı or…..bu demek.

Bu küçük ufak adamın ülkesi Rusya, şu an dünya genelinde en fazla topraklara sahip olan ülke konumunda,  yüz ölçümü 17 milyon km2.

Dünyanın en büyük doğalgaz rezervine sahip olan, Avrupa’yı  doğalgazı ile besleyen, “bana ilişmeyin, ilişirseniz gazınızı keser, tamamen doğal gaz ile ısınıverirsiniz” diyen,  oda yetmez ise, üçüncü dünya savaşını çıkartırım diyen ve eski bir istihbarat ajanı “mazeretim var asabiyim ben” diyen ve Stalin’i ya da Hitler’i aratmayan bir tip.

Rusya ve Ukrayna savaşını tarafsız bir duruşla gözlemlemek gerekir ise Konumlama itibari ile, biraz düşündüğümüzde, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetini  düşünün, Olympos’un şımarık p…lerinin  1974 de bizden  koparmak istediği yavru vatanımız, Aynısını bugün ABD ( abidik gubidik devleti)  Rusya’ya  bunu yapmaya çalışıyor.

Biraz tarih karıştırırsanız, Rusların tarihinde yatan Kiev prensliğini, soy ağaçlarının oralardan geldiğini göreceksiniz, Ukrayna’nın başkenti Kiev ise, Rus soyları buraya dayanıyor ise, Ukrayna’nın başındaki şaklaban neyin derdinde diyeceksiniz elbette, onun ipleri Bidon ’un elinde.

Putin’in Ukrayna halkına ve  Zelenski’ye  vermek istediği mesaj, “Eller ayırsa bile, yıllar ayırsa bile,  BİDON ayırsa bile biz ayrılamayız.

Davasında haklı olan, ama kendini haksız duruma düşüren Putin’in hatası affedilmez olanı, sivilleri öldürmesi, çocuk yaşlı kadın  demeden, hastahane okul demeden, bir sevgiliye kavuşmak namına, 17milyon m2 toprak bütünlüğüne, daha da fazlalaştırmak namına, değer mi canlara kıymaya.

Savaşın 32.günün nihayetinde  Z kuşağına da bir ses verelim:

Gerçek Hayat, o izlediğiniz Jan janlı böyle kımıl kımıl dizilerden ibaret değil , hele hele ünlü kahve markalarının Cafelerinde  kahvenizi yudumlarken, yaşadığınız bu sıkıntılı günlere, isyan ederek ya da “GEÇCEK GEÇCEK GELDİĞİ GİBİ GİTCEK” şarkısını söyleyerek  bugünleri atlatabilmeniz  hiç olur değil, eğer ders niteliğinde şarkı türkü isterseniz Neşet Baba dan gelsin size bu dizeler….

Ah, yalan dünyada, yalan dünyada

Yalandan yüzüme gülen dünyada

Sen ağladın, canım, ben ise yandım

Dünyayı gönlümce olacak sandım

Boş yere aldandım, boşuna kandım

Rengi gözümde solan dünyada.

27 şubat 2022 / HAKTAN EMRE KUL / CEBİMDE HİKAYELER

Haktan Emre Kul[email protected]
Haktan Emre Kul Kimdir; Aslen Alucra ilçemizin Çamlıyayla köyünden olup, İstanbul Kasımpaşa doğumludur. Çocukluk yılları Kasımpaşa Yeni çeşmede Gençlik yılları Dörtyol Konak Camii Pasajında geçmiştir. İlkokulu Kasımpaşa Piyale Paşa İlköğretim okulunda , Ortaokulu Eyüp İmam Hatip Lisesinde , Lise tahsilini ise Şişli Özel Işıl Akşam Ticaret Lisesinde tamamladı. 2 yıllık İşletme bölümünü kazandı. Üniversite eğitimini yarıda keserek, Askerlik vazifesini yerine getirmiştir. Yaratan’ın emrine uyup ,Peygamberin kavline sığınıp bir yare yoldaş bir kız evlada ata oldu. 25 yıldır kesintisiz olarak Baba mesleği olan Muhasebe bürosunda mesleğine devam etmekte olup, yaklaşık 4 yıldır hikayelerini kaleme alıp Youtube kanalında ses vermektedir. Haktan Emre Kul youtube kanalına Abone olabilirsiniz Link: https://www.youtube.com/channel/UC08_ub7PIMv7FDbl1hojK_A

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.