Giresun’dan Dünyaya İnsanlık Dersi « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

Nilüfer Köylü Pazarı

KÖŞE YAZARLARI

Giresun’dan Dünyaya İnsanlık Dersi

Giresun’da sokak hayvanlarının ihtiyaçlarını karşılayan ekipte yer alan işçi Bülent Kalpakçıoğlu, battaniyelerinin bitmesi üzerine köpeğin üzerine kendi montunu örttü.

Bu haber 31 Ocak 2017 - 21:20 'de eklendi ve 66 kez görüntülendi.

Montunu Çıkartıp Köpeğin Üzerini Örttü

Kar yağışının etkili olduğu Giresun’da belediye tarafından yol açma çalışmalarının yanında sokak hayvanları da unutulmuyor. Aksu Mahallesinde aç kalan köpeğe yiyecek veren, üşüdüğünü fark edince de üzerindeki montu çıkarıp hayvana saran belediye işçisinin görüntüleri televizyonlarda ve sosyal medyada izlenme rekoru kırdı.

Giresun Belediyesi Çözüm ve Koordinasyon Birimi Acil Ekipte çalışan Bülent Kalpakçıoğlu, yaptığı örnek davranıştan dolayı Belediye Başkanı Kerim Aksu tarafından tebrik edilerek, takdir belgesiyle ödüllendirildi. Görüntülerin güvenlik kamerasına kaydedilmesi ile televizyonlar tarafından kullanılması, belediye işçisi Bülent Kalpakçıoğlu’nu biranda ulusal haber kanallarının ilgi odağı yaptı.

Belediye Başkanı Kerim Aksu, doğanın korunması, insanların ve hayvanların mutlu yaşamasını yönetim anlayışı kabul ettiklerini belirterek; “Mesai arkadaşımızın aç olan köpeğe yiyecek vermesi, ardından montunu çıkarıp üzerine sarması bizi gururlandırdı. Kendisini bu örnek davranışından dolayı tebrik ediyorum. Bu davranışla bir insanlık dersi vermiş oldu. Şehrimizde bizim dışımızdaki canlılarında var olduğunu, doğada yaşayan hayvanlar ne kadar özgürse, insanlarında o kadar özgür olduğunu düşünüyoruz. Göreve geldiğimizde sokak hayvanları için hayvan barınağı kurduk. Kışın soğuk havalarda sahipsiz hayvanlar için yem istasyonları oluşturduk. Arkadaşlarımız sokakta kalan hayvanlara yiyecek, barınak sağlıyorlar. Ayrıca ısınmaları için battaniye ile sarıyorlar. Hayvanlar bizim can dostlarımızdır. İnsanları seviyoruz, şehrimizi seviyoruz, bizlerin ve şehrimizin ayrılmaz parçası olan tüm canlıları seviyoruz. Bülent arkadaşımız gibi Giresun halkı da bu konuda oldukça duyarlı. Doğaya, canlılara saygılı olan herkesi kutluyorum” dedi. Başkan Kerim Aksu belediye çalışanı Bülent Kalpakçıoğlu’na takdirname ve altın hediye etti.

Hayvan sevgisi ile gündeme gelen Bülent Kalpakçıoğlu ise yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:” İlimiz son günlerde yoğun kar yağışı altındaydı. Belediye Başkanımız sayın Kerim Aksu’nun talimatı ile sokak hayvanları için; yem, barınma ve battaniye desteği çalışmalarında bulundum. Sokakta gördüğüm bir köpek üşüyordu ve battaniye yetmemişti. Yemini verdikten sonra bana doğru bakınca içimden montumu üzerine örtmek geldi. Altı üstü bir mont hiç tereddüt etmedim. Onların da canı var. Yemeğe, ısınmaya, barınmaya ihtiyaçları var. Bunlar bizim temel insanlık görevimizdir.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.