Giresun İl Jandarma Komutanı TEM Daire Başkanı Oldu « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

Giresun İl Jandarma Komutanı TEM Daire Başkanı Oldu

Giresun İl Jandarma Komutanı iken İçişleri Bakanlığı’nın kararnamesi ile tuğgeneralliğe terfi ettirilen Ali İhsan Ersoy, TEM Daire Başkanı oldu.

Bu haber 24 Temmuz 2017 - 8:40 'de eklendi ve 77 kez görüntülendi.

TEM Daire Başkanı Oldu

Giresun İl Jandarma Komutanı iken İçişleri Bakanlığı’nın kararnamesi ile tuğgeneralliğe terfi ettirilen Ali İhsan Ersoy, TEM Daire Başkanı oldu.

15 Temmuz darbe girişiminin ardından dik duruşu ile takdir kazanan ve teröristlere karşı bölgedeki operasyonları başarı ile yöneten Ersoy’un terfii memnunluk yarattı. Ersoy’dan boşalan Giresun İl Jandarma Komutanlığı’na ise Albay Bahittin Murat Yakın atandı.

ilk kez jandarma generalleri ve subayları için terfi ve tayin kararnamesi hazırladı. Kararname Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayından sonra Resmi Gazete’de yayınlandı. Kararname ile 19 ilde komuta kademesi yeniden belirlendi.

27 TEMMUZ’DA İÇİŞLERİ BAKANLIĞI’NA BAĞLANMIŞTI

Jandarma subaylarının terfileri daha önce diğer askeri birliklerde olduğu gibi ağustos ayındaki Yüksek Askeri Şura’da karara bağlanıyordu. 27 Temmuz 2016’da yayımlanan kararnameyle Jandarma Genel Komutanlığı, İçişleri Bakanlığı’na bağlanmış, jandarma generallerinin tayin ve terfilerinin de üçlü kararname ile yapılması düzenlenmişti.

DİK DURUŞU İLE TAKDİR KAZANDI

Jandarma Genel Komutanlığında 17 personel bir üst rütbeye terfi ettirilirken, 25 general ile 59 jandarma mensubu değişik görevlere atandı. Giresun Jandarma Komutanı Albay Ali İhsan Ersoy da tuğgeneralliğe yükseldi.

15 Temmuz 2016’daki girişimi sırasında dik duruşu ile dikkatleri üzerinde toplayan ve takdir kazanan Ersoy’un terfii memnuniyetle karşılandı. Tuğgeneral olan Ali İhsan Ersoy, TEM Daire Başkanı oldu. Giresun İl Jandarma Komutanlığı’na ise Albay Bahittin Murat Yakın atandı.

GENERAL TERFİ LİSTESİ

Ali Çardakçı Korgeneralliğe, Fuat Güney ve Halis Zafer Koç Tümgeneralliğe, Vedat Çolak, Nuh Köroğlu, Yusuf Kenan Topçu, Aykut Tanrıverdi, Tuncay Aras, Recep Yalçınkaya, Cengiz Yıldız, Ali Doğan, YavuzÖzfidan, Ali İhsan Ersoy, Abdullah Koçum, Coşkun Sel, Hasan Koçyiğit, Erhan Can Tuğgeneralliğe terfi ettiler.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.