Deliye Akıllı Demekle Akıllanmaz « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

Karadenizin Harbi Kızı 10.Yılını Kutladı

BURSADA GİRESUN, KÜLTÜR & SANAT

Deliye Akıllı Demekle Akıllanmaz

Deliye deli diye diye akıllanmaz. Tam tersine çıldırır,  ateşe benzin dökmüş gibi alevlenir.

Bu haber 10 Mayıs 2022 - 23:18 'de eklendi ve 70 kez görüntülendi.

Deliye Akıllı Demekle Akıllanmaz

Deliye deli diye diye akıllanmaz. Tam tersine çıldırır,  ateşe benzin dökmüş gibi alevlenir.

Her şeyin bir kuralı vardır. İşin nezaketiyle sevgisiyle olan bir süreci hem delinin hem de akıllının kabullenecek bir yolu bulmak üstadın dediği gibi gönülden gönüle bir yolu bulmak gibi dir.

Bu gönülden gönüle giden yolu anahtarını bulmak kişi sevdiğinin gönlüne gözünden kulağından dilinden duruşundan saygısından ve sevgisinden girermiş.

Düzen böyle ilerlerken Siz karşınızdaki İnsanı çıldırtmak için işler yaparken sanmayın ki karşı taraf boş duracağını size bir şey yapamayacağımı sanmayın her bireyin her Delinin her Veli’nin her akıllının kendine üslup. Bir Hesabı Vardır.

Hepsinin üstünde de Allah’ın Bir Hesabı Vardır.

Gün içerisinde güncel konulara, dalmış bir sürü akıllı bir sürü Veli bir sürü de deli görmekteyiz görüyoruz. Biz kendimize akıllıyız karış tarafa deli dersek işte o zaman işlerini karıştığını fikirlerin çatıştığını görmüş olacağız.

Herkes kendi özünde hayatını bir anlamda sürdürebiliyor sa. Herkesin kendine yetecek kadar aklı vardır hal böyleyken, Herkesin kendi hayatını bir anlamda sürdürürken aklının kendine yettiğini gördüğümüz gözlemlediğimiz bir dünyayı yaşarken  ortaklaşa yapacağımız bütün toplumun menfaatine olacak olan her şey.

Ne konusu olsun farklı açıdan değerlendirmeliyiz.

Siz hala ben akıllıyım sen delisin derseniz işte çatışmanın çıktığı ortamı sağlamış olursunuz. Deliye deli diye diye çılgına döndürmüş olacaksınız. Bir kez de olsa deliye veli demeliyiz.

Günümüz elbette değişim sürecini özlemiştir dönüşüm sürecini özlemiştir beyin dönüşümleri dünya dönüşümleri ve insanlık değerleri dönüşümlerini kontrol etmeliyiz sürekli karşı tarafın delisini konuşmak bizi hiçbir yere götürmeyeceğini i bilmeliyiz.

Deli sevgi ile Veli olur Akıllı şiddetle deli olur. Her Delinin her Veli’nin her akıllının bir dayanma gücü vardır. Siz süreci zorlarsanız freni patlamış bir kamyon gibi nereye vuracağını neler yapabileceğini keşfedemez siniz.

Günümüzü kurtarmak için değil neslimizi kurtarmak için çalışmalıyız.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.