Bulancak’taki Kara Yılan Korkuttu « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

Bulancak’taki Kara Yılan Korkuttu

Bu haber 19 Temmuz 2017 - 8:19 'de eklendi ve 113 kez görüntülendi.

Bulancak’taki Kara Yılan Korkuttu

Giresun’un Bulancak İlçesi’nin Şemsettin Mahallesi’nde fındık bahçesinde yakalanan yaklaşık 3 metre boyundaki kara yılan bahçe sahiplerini korkuttu.

Facebook üzerinden paylaşılan kara yılanın resmine yapılan yorumda şu ifadeye yer verildi:

“Hem zehirsiz hem de besin olarak kemirgenleri yani fareleri tercih eden bu çiftçi dostunun öldürülmesi ve yapılan asılsız korku dolu yorumları okuyunca yazmadan duramadım. Bu yılanı öldürerek bölgede fare istilasına yardım etmiş oldunuz. Fareler 21 günde doğum yaparlar en az 8 çoğunlukla 10 tane yavru 11 günlük olduklarında çiftleşip yavrulama özelliğine erişirler. Böyle büyük bir yılan zaten insanlardan kaçabildiği uzun yılların sonucunda ve bölgedeki farelerden günde en az 6 tane yiyerek çiftçilerin mahsulünü korumaktaymış. Yazık…”

Bahçe sahibinin öldürdüğü kara yılanın resmine çok sayıda mesaj gelirken; kimi yorumcular yılandan çok korktuklarını ve öldürülmesi gerektiğini belirtirken, kimi yorumcuların da yılanların doğada yararlı bir hayvan olduğunu ve bahçelerdeki fare nüfusunun aşırı artmasını engellediğini belirttiler. Bazı yorumcular ise Giresun şivesi ile yaptıkları espriler ile diğer yorumcuların tebessüm etmesini sağladılar.

Haber: Fatma BULDUK UĞURLU – www.kerasushaber.net

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.