Anavatan Partisi 37.Kuruluş Yılını Kutladı « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

Anavatan Partisi 37.Kuruluş Yılını Kutladı

Anavatan Partisi Bursa İl Başkanı Giresunlu hemşerimiz Ecevit Yıldırım, Anavatan Partisinin 37.kuruluş yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Bu haber 22 Mayıs 2020 - 0:15 'de eklendi ve 100 kez görüntülendi.

Anavatan Partisi 37.Kuruluş Yılını Kutladı

Anavatan Partisi Bursa İl Başkanı Ecevit Yıldırım, Anavatan Partisinin 37.kuruluş yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Ecevit Yıldırım yapmış olduğu açıklamasında “Millet ile devleti birbirine yakınlaştıran Anavatan Partisi, 20 Mayıs 1983’te 8.Cumhurbaşkanımız Turgut Özal tarafından kurulmuştu.

Demokrat terbiye ile yoğurulmuş bir abide şahsiyet olan merhum Cumhurbaşkanımız Turgut Özal’ın Anavatan Partisi, serbest düşünce ve ifade hürriyeti fikriyatını en iyi şekilde savunmuş, demokrat ve serbest ekonomiyi kılavuz etmişti kendisine. Ülkemizin refahı ve gelişimi için pek çok önemli hamlenin icracısı, fikriyatı ve kadroları ile tam bir bütünleşme sağladığımız Anavatan Partisi’nin kuruluş yıldönümünü kutlarım” dedi.

Ecevit açıklamasının devamında; ““İfade hürriyeti, inanç hürriyeti ve teşebbüs hürriyeti” üzerinde partiyi inşa eden kurucu genel başkan 8.Cumhurbaşkanımız merhum Turgut Özal’ı, bugün aramızdan ayrılmış olan kurucu kadrolarını ve çalışma arkadaşlarını rahmetle, minnetle yad ediyor, hayatta olanlara sağlıklı bir ömür diliyorum.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.