Yağlıdere Belediyesinden ücretsiz su desteği « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

Sarnıç

KÖŞE YAZARLARI

Yağlıdere Belediyesinden ücretsiz su desteği

Yağlıdere Belediye Başkanı Yaşar İbaş pandemi dolayısıyla tüm vatandaşlara ücretsiz su desteği vereceklerini duyurdu.

Bu haber 13 Aralık 2020 - 16:04 'de eklendi ve 55 kez görüntülendi.

Yağlıdere’de abonelere 10 ton ücretsiz su

Yağlıdere Belediye Başkanı Yaşar İbaş, ilçede su abonelerine yönelik pazartesi gününden itibaren ücretsiz 10’ar ton su yüklemesi yapılacağını söyledi.

İbaş, yaptığı açıklamada, koronavirüsü salgının tedbirleri kapsamında; ilçe belediyesi olarak gereken her türlü çalışmayı sürdürdüklerini söyledi.

İlçe genelinde sokak ve caddelerde de dezenfekte çalışması yapıldığını ifade eden İbaş, “Pazartesi gününden itibaren ilçedeki su abonelerine yönelik ücretsiz 10’ar ton su yüklemesi gerçekleştireceğiz. Bunun yanında evlerinden dışarı çıkamayan maddi durumu zayıf vatandaşlarımıza da  belediye başkanlığımız tarafından gıda yardımı da yapılacaktır” dedi.

İBAŞ, BELEDİYE HOPARLÖRÜNDEN UYARILARDA BULUNDU

Öte yandan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında vatandaşların toplanmalarını önlemek için anonsla halka uyarılarda bulunan Başkan İbaş, ülkenin çok sıkı tedbirlerle koronavirüsle mücadele ettiğini belirtti.

Devletin bu hassasiyetini ilçede bazı vatandaşlarda göremediklerini ifade eden İbaş, “Parklarda, oturma alanlarında birbirleriyle temas ediyorlar. Bu üzücü bir durum” dedi.

İbaş, bir kişinin diğer insanların hayatlarını tehlikeye atmaya hakkı olmadığını vurgulayarak, “Devletimiz çok büyük radikal kararlar aldı. Sağlık Bakanımız 10 gündür belki uyumuyor. Bir olalım, birlik olalım, hep beraber olalım.” ifadesini kullandı.

Belediye olarak vatandaşların istemeleri halinde ayağına kadar gideceklerini kaydeden İbaş, “Kendi ihtiyaçlarını, taleplerini, su yüklemelerini, gerekirse pazar alışverişlerini belediye personeli olarak yaparız. Lütfen dışarı çıkmasınlar. 15 gündür belediye çalışanları anons ediyor. Bunları hiç kimse dikkate almadığı için anonsları ben yapmaya karar aldım. İnşallah bizleri dinlerler” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.