Tatlı “Erzincan –Trabzon demiryolu projesinden Giresun’u çıkaramazlar” « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

Tatlı “Erzincan –Trabzon demiryolu projesinden Giresun’u çıkaramazlar”

Ak Parti İl Başkanı Kenan Tatlı, Erzincan- Trabzon demiryolu projesinde Giresun’un stratejik önemi olduğunu belirterek” Bu projeden bizi çıkaramazlar” dedi.

Bu haber 13 Eylül 2020 - 21:31 'de eklendi ve
kez : 1
kez görüntülendi.

Tatlı “Erzincan –Trabzon demiryolu projesinden Giresun’u çıkaramazlar”

AK Parti İl Başkanı Kenan Tatlı, tartışmaya açılan demiryolu projesi için konuştu

 İl Başkanı Kenan Tatlı, Erzincan- Trabzon demiryolu projesinde Giresun’un stratejik önemi olduğunu belirterek” Bu projeden bizi çıkaramazlar” dedi.

Yeniden tartışmaya açılan demiryolu projesi ile ilgili olarak AK parti Giresun İl Başkanı Kenan Tatlı’da görüşlerini belirtti. Tatlı, Erzincan-Gümüşhane- Tirebolu-Trabzon güzergahı olarak belirlenen demiryolu projesinden Giresun’un çıkarılamayacağını ileri sürdü.

 Tatlı;” Şimdi Erzurum-Rize projesinden bahsediliyor. Trabzon’un devreden çıkarıldığı yönünde söylemler var. Erzincan- Gümüşhane, Tirebolu-Trabzon güzergahı çok önceden belirlenmiş durumda. Bu projeden Giresun çıkarılamaz çünkü Giresun konum itibariyle stratejik bir öneme sahip dedi.

 ÖNCELİĞİMİZ SAMSUN-SARP DEMİRYOLU

AK Parti İl Başkanı Kenan Tatlı, iç kesimden geçecek olan ve sadece Tirebolu içerisine alacak bir demiryolu projesinin Giresun’a büyük bir fayda sağlamayacağı görüşünde olduğunu da belirtti. Tatlı;” Bizim için asıl önemli olan Samsun-Sarp arasında sahilden geçecek olan demiryolu önem taşıyor.  Biz bu projenin öncelikli olarak ele alınmasını istiyoruz” şeklinde konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.