Soğukpınar Belediyesi Belgeseli Gala Gösterimi Yapıldı « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

Nilüfer Köylü Pazarı

KÖŞE YAZARLARI

Soğukpınar Belediyesi Belgeseli Gala Gösterimi Yapıldı

Bu haber 27 Eylül 2018 - 13:35 'de eklendi ve 63 kez görüntülendi.

 Soğukpınar Belediyesi Belgeseli Gala Gösterimi Yapıldı

Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, Soğukpınar Belediyesi’nin 20. Kuruluş yıldönümü dolayısıyla hazırlanan “Soğukpınar Belediyesi Belgeseli” gala gösterimine katıldı.

 Soğukpınar Belediyesi ve Avrasya Gazete Radyo Televizyon Yayıncıları Derneği (AGRT) işbirliğiyle hazırlanan belgeselin gala gösterimi Espiye İmam Hatip Lisesi Konferans Salonunda, 26 Eylül Çarşamba akşamı saat 19.00’da gerçekleştirildi.

Gala gösterimi ve teşekkür belgesi dağıtım töreninde konuşan Vali Sarıfakıoğulları, Soğukpınar Belediyesi Belgeseli’ni hazırlayan AGRT Genel Başkanı Araştırmacı Gazeteci İsmail Kahraman’a ilimizle, ülkemizle, Türk Cumhuriyetleriyle alakalı konularda hazırlayıp sunduğu belgesellerden dolayı teşekkür ederek “Değerlerimizi hiçbir zaman unutmamalıyız. Bizi biz yapan değerleri unutmamak durumundayız. Unutursak o zaman biz olmayız. Biz her zaman ifade ediyoruz sevgili gençler, sizlerden başarı bekliyoruz. Aileleriniz sizlerden başarı bekliyor. İlçeniz, iliniz, ülkemiz sizlerden başarı bekliyor. Ama öncelikle hepimiz iyi insan olmanızı bekliyoruz. İyi bir vatandaş olmanızı bekliyoruz. Vatan, Millet, Bayrak, Allah sevgisiyle yürümenizi bekliyoruz. Biz bunun maalesef en çarpıcı örneğini 15 Temmuz 2016 akşamı hep beraber yaşadık. Bu Aziz Millet, ezanı ve salası susmasın diye bayrağı gönderden inmesin diye canını ortaya koydu ve sokaklara indi. Elhamdülillah o çapulculara bu memleketi bırakmadık. Ezanımızı susturmak isteyenlere bayrağımızı indirmek isteyenlere fırsat vermedik. İşte onu milli ve manevi değerlerimizle donanmış olan sizler, annelerimiz, babalarımız, kardeşlerimiz inşa etti. O nedenle o ruhu inşa edenlerden, sizlerden Allah binlerce kez razı olsun. Burada birazdan izleyeceğimiz Soğukpınar Belgeseli için İsmail hocamızın emeklerine sağlık. Hazırlanan belgeselin ilimiz, ilçemiz, memleketimiz için hayırlı olmasını diliyorum. Yine bu çalışmaların artarak, devamını arzu ediyorum“ diye konuştu.

 Soğukpınar Belediye Başkanı Özcan Özdemir ve AGRT Genel Başkanı İsmial Kahraman’ın konuşmalarının ardından, Soğukpınar Belediyesinin öncülüğünde, Avrasya Gazete Radyo Televizyon Yayıncıları Derneğinin proje ortağı olduğu ortak bir çalışmayla; 1485 tarihli 550 yıl öncenin Osmanlı arşiv belgelerindeki bilgilerden yararlanılarak oluşturulan 70 dakikalık “Soğukpınar Belediyesi Belgeseli” Vali Sarıfakıoğulları ve diğer konuklar tarafından beğeniyle izlendi. Program plaket takdim töreni ile sona erdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.