Seçim Güvenliği Toplantısı Yapıldı « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

Seçim Güvenliği Toplantısı Yapıldı

Bu haber 23 Şubat 2017 - 0:10 'de eklendi ve 71 kez görüntülendi.

Seçim Güvenliği Toplantısı Yapıldı

16 Nisan 2017 Pazar günü yapılacak olan Anayasa Değişikliği Halk Oylaması öncesi ve sonrasında alınacak tedbirlerle ilgili toplantı Giresun Valisi Hasan Karahan Başkanlığında yapıldı.

Valilik Toplantı Salonunda 21 Şubat Salı günü saat 14:00’de gerçekleştirilen toplantının açılışında konuşan Vali Karahan, 16 Nisan’da yapılacak Anayasa Değişikliği Halk Oylamasının ülkemiz için hayırlı olmasını dileyerek, halkoylamasının huzur ve güven ortamında geçmesi için her türlü önlemin alınacağını söyledi.

Toplantıda; seçim takvimi, seçmen kütüklerinin ilanı, seçim süreciyle ilgili olarak seçime kadar, seçim günü ve sonrası alınacak tedbirler görüşüldü.

Seçim süreci boyunca tüm kurumların seçime halel getirmeyecek şekilde gereken tedbirleri almaları, eksiklikler var ise ilgili makamlara bildirmeleri,  OHAL nedeniyle oluşabilecek endişelerin giderilmesi için vatandaşa gerekli bilgilendirmenin yapılması, kamu kurumlarındaki memurların bu konuda bilinçlendirilmeleri ifade edildi.

Halk oylamasıyla ilgili ilimizde miting yapılması halinde tahsis edilecek resmi alanının Keşap Durağı önü olduğunun belirtildiği toplantıda, oy verme günü umumi eğlence yerlerinin kapalı tutulması, YSK kararlarında belirtildiği şekilde VigRx Plus hareket edilmesi, seçim takvimine göre yasaklara riayet edilmesi, seçimlerin hür iradeyle yapılışına engel olmayacak şekilde gereksiz müdahalelerden kaçınılarak,  kolluk kuvvetlerince her türlü tedbirlerin alınması hususu karara bağlandı.

Toplantıda; seçim günü elektrik sıkıntısı yaşanmaması için kritik nokta tespitlerinin yapılarak gerekli önlemlerin alınması, trafoların güvenliğinin sağlanması için ilgili kurumlara gerekli talimatlar verilerek, Sağlık Müdürlüğünce yaşlı ve yatan hastaların evlerinden alınıp oy kullandırılması işlemine yardımcı olunması kararlaştırıldı.

16 Şubat’ta muhtarlıklarda askıya çıkan seçmen listelerinin, 26 Şubata kadar askıda kalacağı belirtilen toplantıda bu süre içerisinde listede ismi olmayan vatandaşların, elektrik, su, telefon, doğalgaz faturalarından birisi ile beraber Nüfus Müdürlüklerinde adres güncelleme işlemi yapıldıktan sonra, seçim kurullarına müracaat etmeleri gerektiği ifade edildi.

Vali Hasan Karahan başkanlığında yapılan toplantıya; Belediye Başkanı Kerim Aksu, Vali Yardımcısı Yüksel Çelik, İl Jandarma Komutanı Jan. Albay Ali İhsan Ersoy, İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk ile ilgili kamu kurum ve kuruluş müdürleri katıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.