Öztürk’den Giresun’a 7 Adet Yeni Gölet Müjdesi « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

Öztürk’den Giresun’a 7 Adet Yeni Gölet Müjdesi

Giresun’a 7 adet yeni gölet yapılacağı bilgisini veren AK Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, böylelikle vatandaşlarımızın içme ve kullanma suyu kullanma kapasitesi arttırılırken, derelerdeki taşkın riskinin de azaltılacağını belirtti.

Bu haber 27 Temmuz 2021 - 8:32 'de eklendi ve 30 kez görüntülendi.

Sabri Öztürk’den Giresun’a 7 Adet Yeni Gölet Müjdesi

Giresun’a 7 adet yeni gölet yapılacağı bilgisini veren AK Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, böylelikle vatandaşlarımızın içme ve kullanma suyu kullanma kapasitesi arttırılırken, derelerdeki taşkın riskinin de azaltılacağını belirtti.

“Özellikle kırsal kesimlerde yaşanan su sıkıntılarının ortadan kaldırılması ve vatandaşlarımıza memba kalitesinde suyun istifadelerine sunulması, bunun yanında sulama için de kullanılabilecek ve bölge halkımızı taşkınlardan koruyacak olan göletlerin, planlama ve projelerinin hazırlanması için sözleşme imzalanmıştır” diyen Milletvekili Sabri Öztürk, projeye ilişkin şu bilgileri paylaştı;

“Proje kapsamında, İlimizdeki muhtelif ilçelerimizde yapılacak göletler vasıtası ile su depolanacak, ilçe ve köy yerleşim yerlerine içme ve kullanma suyu temini sağlanacaktır. Projeye ait ilk inceleme çalışmaları ilgili Belediyeler ile istişare edilerek yapılmış olup, suyun kullanıcısı durumunda olan kuruluşlara ait arıtma tesisleri ve isale hatlarına uyumlu olacak şekilde yer seçimleri yapılmıştır.

Sözleşme kapsamında 7 adet gölet’e ait planlama ve kati proje çalışmaları yapılacaktır. Söz konusu projelerden Yukarı Aksu Havzasında yer alan Yavuzkemal Göleti, bölgemizin önemli turizm merkezlerinden olan Kulakkaya’ya ait su sorununu da çözecektir. Bunun yanında Espiye-Ericek, Görele-Soğukpınar, Doğankent-Söğütağzı, Yağlıdere-Akpınar, Şebinkarahisar-Ocaktaşı ve Tirebolu-Ataköy göletleri de bölgedeki vatandaşlarımızın hem içme suyu hem de sulama suyu ihtiyacını karşılayacaktır.

İmzalanan proje yapım sözleşmesi ile 2022 yılının temmuz ayında bütün göletlere ait planlama ve kati proje çalışmalarının tamamlanması hedeflenmektedir.

Giresun’umuza verdiği desteklerden dolayı başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Tarım ve Orman Bakanımız Bekir Pakdemirli’ye ve DSİ Genel Müdürümüz Kaya Yıldız’a çok teşekkür ediyoruz.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.