Onun Adı “Ambulans Osman” Kiminin eli, kiminin ayağı oluyor « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

Onun Adı “Ambulans Osman” Kiminin eli, kiminin ayağı oluyor

Bu haber 08 Ekim 2018 - 9:15 'de eklendi ve 48 kez görüntülendi.

Onun Adı “Ambulans Osman” Kiminin eli, kiminin ayağı oluyor!

Espiye Kurugeriş Köyünde Yaşayan Osman Çubukçu’yu duyanları böyle insanlarda var mı dedirtiyor.

Günümüzde yaşlı insanların evlatları tarafından dışlandığı bakım evlerine verildiği hizmetleri ve bakımları yeterince yapılmadığı sıkça rastlanır durumda olsa da iyi insanlar mutlaka var.

AMBULANS OSMAN İŞBAŞINDA

Giresun’un Kurugeriş Köyünde yaşayan geçimini bakkalcılık ve çiftçilik yaparak kazanan 3 çocuk babası Osman Çubukçu köyünde ve komşu köylerde yaşayan yaşlıların tutmayan eli görmeyen gözü yürümeyen ayağı oluyor!

Nerede bir yaşlı hasta varsa Ambulans gidemediği yolu olmayan hastalara hızır gibi yetişiyor hastaları sırtında metrelerce Ambulans veya özel araçlara taşıyarak Hastaneye kadar götürüp burada tedavilerini yaptırıyor. Köyünde ve İlçede Adı Ambulans Osman olarak anılıyor.

Osman Çubukçu yapmış olduğu açıklamasında; “Bunu insanlık adına yapıyorum her ne kadar kendi işlerimin peşinden koşmam gerekse de bir hasta olduğu zaman beni arıyorlar bende severek gidiyorum hastayı evinden alıp hastaneye götürüp orada gerekli işlemlerinin yapılmasına yardımcı oluyorum. Okuma yazma bilmeyenler var ayakta güçlükle durabilenler var ben severek tüm ihtiyaçlarını yapıyorum zaman zaman Hastanede 24 saat kaldığım oluyor.

BEKLENTİM ALLAH’TAN

Benim bunun karşılığında bir beklentim yok. Allah Rızası için yapıyorum. Herkes bana Ambulans Osman diyor. Buda beni gururlandırıyor, hepimiz yaşlanacağız. Yaşlılarımız bizim baş tacımızdır. Onlara mutlaka iyi davranmalıyız” dedi.

karadenizhaber61

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.