Kürşat Mican destek turlarına Bursa’dan başladı « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

Kürşat Mican destek turlarına Bursa’dan başladı

Büyük Birlik Partisinin 12. Olağan kongresinde Genel Başkan adayı olduğunu açıklayan Giresun Eynesilli hemşerimiz Kürşat Mican destek turlarına Bursa’dan başladı.

Bu haber 11 Ekim 2020 - 23:26 'de eklendi ve
kez : 1
kez görüntülendi.

Kürşat Mican destek turlarına Bursa’dan başladı

Büyük Birlik Partisinin 12. Olağan kongresinde Genel Başkan adayı olduğunu açıklayan Giresun Eynesilli hemşerimiz Kürşat Mican destek turlarına Bursa’dan başladı.

Bursa ziyareti kapsamında çeşitli programlara katılan Mican, Osmanlının mirası Bursa’da Osmangazi ve Orhangazi Türbelerinin yanı sıra Üftade Hazretlerinin kabirini ziyaret etmeyi ihmal etmedi.

Program kapsamında Bursa Giresunlular Derneği ve Gemlik Giresunlular Derneğini ziyaret eden Mican hemşerilerinin manevi desteğini beklediğini söyledi.

Mican’ın Bursa programında BBP Osmangazi ilçe başkan yardımcısı Giresunlu hemşerimiz, gençlerin ağabeyi Serkan Şengül eşlik ederek kendisine destek oldu.

Kürşat Mican kimdir?

1 Mart 1982 tarihinde Giresun’un Eynesil ilçesinde dünyaya geldi. Ailesiyle birlikte küçük yaşta İstanbul’a taşındı. Eğitim hayatını İstanbul’da tamamlayan Kürşat Mican, uzun yıllardır aile şirketi olan Mican Grup’ta yöneticilik yapmaktadır. İngilizce ve Arapça bilen Kürşat Mican, ayrıcı profesyonel sporcudur. Muhsin Başkan ve Davası kitabının yazarı olan Mican, Alpkurt (Alperen Arama Kurtarma) Derneğinin de kurucu başkanıdır. Eğitim ve akademik faaliyetlerde Türk gençliğinin ahlaklı, donanımlı ve kültürü olması için ömrünü adayan Mican, 14 yaşında Nizam-ı Alem Ocaklarıyla tanışmıştır. Büyük Birlik Partisi Eminönü Gençlik Kolları temsilciliği, 2 dönem İstanbul Alperen Ocakları Bölge sorumluluğu, 3 yıl Alperen Ocakları Pendik ilçe başkanlığı, 4 yıl Alperen Ocakları İstanbul İl Başkanlığı ve 2 yıl Alperen Ocakları Genel Başkan Yardımcılığı görevlerini yürütmüştür.

Eğitim ve akademik çalışmalar yapmak için 2018 yılında Yesevi Alperenler Derneğini kurdu. Halen kurucu genel başkan olarak görevine devam eden Kürşat Mican, 8 yıldan beri Suriye ve Irak başta olmak üzere birçok mazlum coğrafyada yardım faaliyetlerine bizzat iştirak etmektedir. Doğu Türkistan, Mısır, Kafkasya, Balkanlar ve Filistin ile ilgili çalışmalar yürüten Mican, 2000 yılından itibaren Büyük Birlik Partisi üyesidir.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.