Kilo Vermek İçin Doğal Turunç Tüketin! « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

Nilüfer Köylü Pazarı

KÖŞE YAZARLARI

Kilo Vermek İçin Doğal Turunç Tüketin!

Ekşi portakal olarakda adlandırılan turunç geniş kullanım alanına sahip narenciye meyvesidir. Portakala oldukça benzemekle birlikte tadı ekşidir.

Bu haber 16 Mayıs 2022 - 11:42 'de eklendi ve 146 kez görüntülendi.

Kilo Vermek İçin Doğal Turunç Tüketin!

Ekşi portakal olarakda adlandırılan turunç geniş kullanım alanına sahip narenciye meyvesidir. Portakala oldukça benzemekle birlikte tadı ekşidir. Meyve kısmı çok tüketilmese de kabuk kısmı ve kabuk kısmından elde edilen yağ geniş bir tıbbi kullanım alanına sahiptir. Turunçta bulunan “Protoalkaloidler” olarak adlandırılan bitki bileşikleri 20 yılı aşkın bir süredir kilo kaybı, atletik performans, cilt bakımı, iştah kontrolü ve beyin sağlığı gibi alanlarda kullanılmaktadır.

Turunç Kilo Verdirir Mi?

Kilo vermeye yardımcı birçok üründe turunç yağı veya özütü bulunmaktadır. Turunç ve diğer narenciyelerin kilo verme üzerine olumlu etkilerinin olduğu düşünülmekle birlikte bu durum bilimsel olarak kanıtlanabilmiş değildir. Turunç meyvesi ile kilo verme arasındaki ilişki içeriğindeki “p-sinefrin” maddesine dayanmaktadır. Bu bileşiğin yağ yakımını hızlandırma üzerine etkileri olduğu bilinmektedir. Ancak yüksek miktarda bilinçsiz kullanımı sağlık sakıncalarını da beraberinde getirmektedir.

Turunç Meyvesinin Faydaları Nelerdir?

  • Turunç meyvesi tarihte ishal, kabızlık, hazımsızlık gibi durumları tedavi etmek için kullanılmıştır. Turuncun bu kullanımı eski çin dönemlerine kadar dayanmaktadır.
  • Bazı kaynaklarda turunç kullanımının kadınlarda adet öncesi sendromu (PMS) belirtilerinin hafifletilmesine yardımcı olduğuna yönelik bilgiler bulunmaktadır. Ancak bu bilgiler bilimsel olarak net değildir. Bu durumu ortadan kaldırmak amacıyla tedavi edici olarak kullanılmamalıdır. Belirli bir miktarın altında takviye olarak kullanılabilir.
  • Bazı hayvan deneylerinde tiroid fonksiyonlarını düzenlemeye yardımcı olduğuna yönelik bilgiler edinilmiştir.
  • Yüksek C vitamini içeriği ile kollajen üretimini desteklemektedir. Bu sağlıklı bir cilt için olumlu etki sağlamaktadır.
  • C vitamini bağışıklık sistemini güçlendirir. İltihap giderici etki gö
  • Turunç meyvesi içerisinde bulunan “sinefrin” maddesi kalp atım hızını artır ve düşük tansiyonu yükseltir.

Dalından Taptaze Turunç

Doğal ve katkısız turunç normal sınırlarda tüketildiğinde sağlığa faydalıdır. Meyvenin taze olarak kullanılması besin değerlerinin korunması açısından son derece önemlidir. Finike bölgesindeki çiftliklerde üretilen turunç mevsiminde hasat edilerek dalından taptaze olarak adresinize kargolanır. Turunç ve diğer birçok doğal ürün https://www.portakalbahcem.com/  adresinde.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.