GRÜ Tıp Fakültesinde yine bir ilk! « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

Nilüfer Köylü Pazarı

KÖŞE YAZARLARI

GRÜ Tıp Fakültesinde yine bir ilk!

80 yaşında bir erkek hastanın farklı organlarındaki tümör Üroloji Ana Bilim Dalında görevli hekimler tarafından yapılan başarılı operasyon ile temizlendi.

Bu haber 22 Şubat 2020 - 15:36 'de eklendi ve 89 kez görüntülendi.

GRÜ Tıp Fakültesinde yine bir ilk!

80 yaşında bir erkek hastanın farklı organlarındaki tümör Üroloji Ana Bilim Dalında görevli hekimler tarafından yapılan başarılı operasyon ile temizlendi.

Alınan bilgilere göre, 2007 yılından bu yana mesane kanseri tanısı ile tedavisi yapılan ve düşük riskli mesane kanseri tanısı ile ilk kez 2013 yılında Giresun Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji kliniğine başvurdu. Hastanın düşük riskli mesane kanseri tanısı konuldu. Yapılan endoskopik muayenede yüzeyel tümör tanısı ile cerrahisi yapılarak takip protokolüne alındı. Hastanın takiplerinde defalarca yüzeyel mesane tümörü tanısı konması üzerine kemoterapi ve immünoterapi tedaviye eklenerek takip edildi. Kemoterapiye rağmen tümörün tekrar etmesi üzerine İdrar torbasının alınması önerildi ancak hasta istemedi. Takip ve defalarca cerrahi tedavi yapılan hastada son 6 ay önce sağ ve sol böbreğin farklı bölgelerinde tümör görüldü.

Doktorlar tarafından hastaya sol böbrek ile birlikte idrar kanalını, mesaneyi, penisin idrar kanalını, sol böbreğin idrar kanalının bir kısmının cerrahi ile çıkartılması gerektiğini, yüksek riskli bir cerrahi olduğu söylendi. Hastanın ve yakınlarının onay vermesi üzerine Cerrahi tedavi ile birlikte sol böbrek ve idrar kanalı, mesane ve penisin idrar kanalı, sağ böbreğin idrar kanalı böbreğe kadar olan kısmı cerrahi tedavi ile çıkartılarak başarılı bir cerrahi işlem gerçekleştirildi.
hurdacı, en yakın hurdacı
Türkiye’de bir çok tıp fakültesinde yapılamayan yüksek derecede riskli ve zor ameliyatı Üroloji Anabilim Dalında öğretim üyeleri olarak görev yapan, Doç. Dr. Ural Oğuz, Doç. Dr. Ercan Öğreden, hastanede uzman olarak çalışan Uzm. Dr. Özay Demiray ve Dr. Mehmet Karadayı gerçekleştirdi. 3,5 saatte başarı ile gerçekleştirilen ameliyatla hasta sağlığına kavuşturuldu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.