GİSİYAD’ın Ekonomiye Katkısı Devam Ediyor « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

Çotanakspor’da Erhan İnce Dönemi

AMATÖR, BURSADA GİRESUN

GİSİYAD’ın Ekonomiye Katkısı Devam Ediyor

Bursa Giresunlu Sanayici İş Adamları Yönetici ve Serbest Meslek Mensupları Derneği (GİSİYAD), Kosgeb işbirliği ile gerçekleştirilen 10.Girişimcilik Kursunun sonuna geldi.

Bu haber 16 Ekim 2017 - 23:21 'de eklendi ve 66 kez görüntülendi.

GİSİYAD’ın Ekonomiye Katkısı Devam Ediyor

Bursa Giresunlu Sanayici İş Adamları Yönetici ve Serbest Meslek Mensupları Derneği (GİSİYAD), Kosgeb işbirliği ile gerçekleştirilen 10.Girişimcilik Kursunun sonuna geldi.

Kursa ticarete atılmak isteyen 30 kişi katılırken, kurs 2 hafta sürede tamamlandı.

Girişimci adaylarının yoğun talebi karşısında bu dönem Girişimcilik Kursunun 10. Düzenlediklerini belirten GİSİYAD Derneği Başkanı Av.Dursun Şansal Hereklioğlu, “Bilinçli bir yatırım yapılması, iş fikrinin olgunlaştırılması, KOSGEB ve diğer Kredi ve hibe desteklerinden faydalanılması için GİSİYAD olarak girişimcilik eğitimleri düzenliyoruz. Bu Dönem 10. Düzenlediğimiz Girişimcilik eğitimleri sonunda yaklaşık 300 kişi sertifika aldı. Eğitim içeriği ve çok kaliteli bir eğitimci ile eğitimlerimizin girişimci adaylarına faydalı olacağına inanıyoruz. Umarız eğitim ve sertifika alan girişimci adaylarımız kısa zaman içinde projelerini hayata geçirip Ülkemizin istihdamına ve ekonomisine katkı sağlarlar” dedi. GİSİYAD Muhasibi ve Kurs Sorumlusu Volkan Murat Okkaoğlu’da düzenlenen kurs ile ilgili yaptığı açıklamasında, amaçlarının KOSGEB imkanlarını Giresunlu Ticarete atılmak isteyen hemşerileri ile buluşturarak İstihdama katkı sağlamak olduğunu söyledi.

Okkaoğlu, 7 – 15 Ekim tarihleri arasında düzenlenen kursu başarıyla tamamlayıp sertifika almaya hak kazanan girişimci adaylarının iş projelerinin kabul edilmesi halinde, KOSGEB tarafından sağlanan 50 bin lira hibe ve 100 bin lira faizsiz kredi imkanlarından yararlanabileceğini sözlerine ekledi.

TEŞVİKLER VE DESTEKLER ANLATILACAK

Öte yandan çalışmalarına devam eden GİSİYAD’ın 23 Ekim 2017 Pazartesi günü Derneğin merkezinde üyelerine yönelik olarak Devlet Sgk ve İşkur Teşvikleri başta olmak üzere Tarım, Turizm, Sanayi alanındaki Devlet teşvikleri ve hibeler konularının işleneceği bir seminer düzenleneceği öğrenildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.