Giresunlu Boksör Dünya Şampiyonluğu yolunda ilerliyor « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

Giresunlu Boksör Dünya Şampiyonluğu yolunda ilerliyor

Boks şampiyonluğu yolunda ilerleyen  Alucralı Musa Yamak Dünya Şampiyonluğu yolunda namağlup olarak çıktığı 8. Boks müsabakasını  kazanarak Alucra Giresun ve Türkiye’nin gururu oldu .

Bu haber 14 Kasım 2021 - 22:38 'de eklendi ve
kez : 1
kez görüntülendi.

Giresunlu Boksör Dünya Şampiyonluğu yolunda ilerliyor

Boks şampiyonluğu yolunda ilerleyen  Alucralı Musa Yamak Dünya Şampiyonluğu yolunda namağlup olarak çıktığı 8. Boks müsabakasını  kazanarak Alucra Giresun ve Türkiye’nin gururu oldu.

Alucra ilçesinin  Karabörk köyünden olan Asya -Avrupa şampiyonu olma yolunda ilerleyen  Alucra yumruğunun sertliğini rakibine hissettiren  Musa Yamak, boksa 12 yaşında Almanya’da başladı.

Aslen Giresun Alucra Karabörk köyünden olan Musa Yamak Münih’te doğdu, uzun süre amatör olarak Almanya’da ringlere çıktı.

79 kiloda döğüşen, ” Dünya Altın Kemer Maçı’na” çıkabilmek için toplam 12 galibiyete ihtiyaç duyan Musa Askan Yamak, rakiplerini yendiği takdirde önemli bir kademeyi aşmış olacak. 8. maçını sert Alucra yumruğu ile tamamlayan  Yamak, 2022 yılında planlanan Dünya yarı ağır siklet şampiyonası için ringe çıkacak.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.