Giresun’da maskesiz gezenlere 9 bin lira ceza kesildi « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

Giresun’da maskesiz gezenlere 9 bin lira ceza kesildi

Giresun’da maske takma yasağına uymayan 10 kişiye 9 bin TL para cezası kesildi.

Loading

Bu haber 26 Haziran 2020 - 23:35 'de eklendi ve
kez : 2
kez görüntülendi.

Giresun’da maskesiz gezenlere 9 bin lira ceza kesildi

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Giresun’da bir süre önce maske takma zorunluluğu getirilmişti. Geçtiğimiz günlerde de polis ekipleri maske denetimi gerçekleştirip uyarılarda bulunmuştu. Ancak uyarılara rağmen yasağı ihlal eden 10 kişiye 9 bin TL para cezası kesildi.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Giresun’da bir süredir maske zorunlu hale getirilmişti. Ancak birçok vatandaş maske takma kuralını ihlal ettiği görülünce polis ekipleri, kentin işlek caddelerinde maske denetimi gerçekleştirerek vatandaşlara uyarılarda bulundu.

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ilin valiliğine talimat gönderildi. Bu talimata göre maske takmayanlara polis ekipleri tarafından herhangi bir uyarı olmaksızın idari para cezası uygulanacak. Maske takmamanın idari para cezası ise 900 TL olarak belirlendi.

Giresun Valiliği ise vatandaşları hem sağlık açısından, hem de idari para cezasına maruz kalmamaları için belediye anonslarıyla ve sosyal medya hesapları aracılığıyla uyarılarda bulunuyor. Uyarılara rağmen pazartesi gününden itibaren yasağa uymayan 10 kişiye 9 bin TL idari para cezası kesildiği öğrenildi.

Loading

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.