Giresun sağlık camiasının acı günü « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

Sarnıç

KÖŞE YAZARLARI

Giresun sağlık camiasının acı günü

Giresun Kayadibi Mahallesi’nde yaşayan, herkesin  ‘Ömer Abi’ olarak tanıdığı ‘efsane doktor’ lakaplı  Dr. Ömer Gürel, hayatını kaybetti.

Bu haber 06 Aralık 2020 - 0:16 'de eklendi ve 64 kez görüntülendi.

Giresun sağlık camiasının acı günü

Giresun Kayadibi Mahallesi’nde yaşayan, herkesin  ‘Ömer Abi’ olarak tanıdığı ‘efsane doktor’ lakaplı  Dr. Ömer Gürel, hayatını kaybetti. 93 yaşında olan Gürel, bir süredir hastanede yoğun bakımda tedavi görüyordu. Dr. Gürel’in cenazesi yarın toprağa verilecek.

EFSANE DOKTOR ÖMER GÜREL’İ KAYBETTİK

1927 yılında doğan Ömer Gürel, 1946 yılında Erzurum Lisesi’nden mezun oldu.1951 yılında Sevgi Okay’la evlendi. İstanbul’da 1953 yılında Tıp fakültesini başarıyla mezun oldu. Giresun’da serbest pratisyen hekim olarak çalıştı. 1964 yılında ihtisas için Almanya’ya gitti. İhtisas sonrası 25 yıl Almanya’da çalıştı. 1989 yılında Türkiye’ye döndü. Giresun’da aralarında Fiskobirlik’in de bulunduğu çeşitli kurumlarda doktorluk yapan Dr. Ömer Gürel, 2 kitap da yayımladı. Gürel 7 çocuk babası, 8 torun dedesiydi.

Kayadibispor’un kurucusu olan Dr. Ömer Gürel, sağlıklı yaşamını, spor yapmaya, neşeli olmaya ve az yemek yemeye borçlu olduğunu söylerdi. Gürel, esprili, nazik kişiliği ve akıcı, öyküsel anlatımıyla,  sohbetleriyle de biliniyordu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.