Giresun il nüfusunun yarısı kadar hasta tedavi edildi « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

Giresun il nüfusunun yarısı kadar hasta tedavi edildi

Giresun Üniversitesi Giresun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Atilla Çıtlak, pandemi döneminde faaliyete geçen hastanenin 6 aylık süreçte Giresun il nüfusunun yarısından fazlası kadar  hastanın hastaneye kabul edilerek tedavilerinin gerçekleştirildiğini belirtti.

Bu haber 24 Haziran 2021 - 7:31 'de eklendi ve 37 kez görüntülendi.

“Giresun il nüfusunun yarısı kadar hasta tedavi edildi”

Giresun Üniversitesi Giresun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Atilla Çıtlak, pandemi döneminde faaliyete geçen hastanenin 6 aylık süreçte Giresun il nüfusunun yarısından fazlası kadar  hastanın hastaneye kabul edilerek tedavilerinin gerçekleştirildiğini belirtti.

Şu anda tüm hekimlerin randevusu maksimum kapasitede olacak şekilde açıktır diyen Başhekim Atilla Çıtlak ;”Hastanemizde aynı dönemde 10 bin 684 hasta yatırılarak takip edilmiştir, yatak doluluğumuz %80 üzerinde seyretmektedir. Ameliyathanelerimizde açık kalp dahil tüm üst düzey cerrahi işlemler yapılabilmektedir. Akademik kadromuz Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Yılmaz Can’ın katkılarıyla günden güne genişlemektedir, son bir yılda 22 öğretim üyesi Tıp fakültemizde göreve başlamıştır, böylece ilimizde sunulan özellikli işlemlerin sayısı da artmaktadır. Devam eden süreçte yaptığımız müdahalelerle il dışına hasta çıkışını azaltmaktayız. Çabamız yeni kurduğumuz bu düzenin köklenerek sağlam bir yapıya dönüşmesi yönündedir. Profesyonel kadromuzu genişleterek köklü bir referans merkezi olmayı da hedeflemekteyiz” ifadelerini kullandı.

Çıtlak açıklamasının devamında ;”Hastanemiz yeni faaliyete geçtiği için bir takım eksiklikleri olmasına rağmen tüm sağlık ekibimiz canla başla hemşehrilerimize hizmet vermektedir. Akademik kadromuz Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Yılmaz Can’ın katkılarıyla günden güne genişlemektedir, son bir yılda 22 öğretim üyesi Tıp fakültemizde göreve başlamıştır, böylece ilimizde sunulan özellikli işlemlerin sayısı da artmaktadır. Devam eden süreçte yaptığımız müdahalelerle il dışına hasta çıkışını azaltmaktayız. Çabamız yeni kurduğumuz bu düzenin köklenerek sağlam bir yapıya dönüşmesi yönündedir. Profesyonel kadromuzu genişleterek köklü bir referans merkezi olmayı da hedeflemekteyiz”  dedi.

“Başhekim Çıtlak teşekkür etti”

Ülkemizin ve dünyanın içinde bulunduğu bu zorlu covid pandemisi sürecinde Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin kuruluşunda emeği geçen herkese teşekkür eden Başhekim Atilla Çıtlak ;”Her türlü desteği sağlayan başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Sayın Bakanımız Nurettin Canikli’ye, Milletvekillerimiz Sayın Cemal Öztürk, Sayın Sabri Öztürk ve Sayın Kadir Aydın’a , Valimiz Sayın Enver Ünlü’ye,  Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Yılmaz Can’a şükranlarımı sunarım” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.