Dr.Nihal Emiroğlu’nun Acı Günü « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

Çotanakspor’da Erhan İnce Dönemi

AMATÖR, BURSADA GİRESUN

Dr.Nihal Emiroğlu’nun Acı Günü

Bursa Çekirge Devlet Hastanesi Zübeyde Hanım Doğum evi Uzman Doktoru Giresunlu hemşerimiz Dr.Nihal Emiroğlu’nun annesi vefat etti.

Bu haber 17 Eylül 2020 - 11:59 'de eklendi ve 141 kez görüntülendi.

Dr.Nihal Emiroğlu’nun Acı Günü

Bursa Çekirge Devlet Hastanesi Zübeyde Hanım Doğum evi Uzman Doktoru Giresunlu hemşerimiz Dr.Nihal Emiroğlu’nun annesi vefat etti.

Bursa’da Gisiyad Derneği başta olmak üzere Giresun Stk’lari içerisinde görevler alan Kadın Doğum Uzmanı Nihal Emiroğlu’nun annesi  Neriman Emiroğlu (71) yaklaşık 1,5 yıldır tedavi gördüğü amansız hastalığa yenik düşerek vefat etti.

Merhumenin Cenazesinin 18 Eylül 2020 Cuma günü, Cuma namazına müteakip Giresun Görele ilçesinde kılınacak cenaze namazı sonrasında Görele Derekuşçulu köyünde defin edileceği öğrenildi.

Bursa Giresun Havadis Gazetesi olarak Merhume Neriman Emiroğlu’na Allah’tan rahmet diler, Bursa’da  başı dara düşen hemşerilerimizin her daim yanında olan Giresunlu hemşerilerimiz Dr.Nihal Emiroğlu başta olmak üzere tüm ailesine sabır dileriz.

Duygulandıran  Mesajı

Öte yandan Emiroğlu’nun arkadaşları tarafından kendisine taziye mesajları yağarken, bir arkadaşının sosyal medyada yayınlamış olduğu mesajı okuyanları duygulandırdı.

Bir ana tanıdım… Osmanlı kadın, asil başı dik. Ama kadın değildi ha… Her hali ile ana. Evladı göz bebeği, biriciği. Aldığı nefes evladı olan bir ana. O bakışları hiç unutmam herhalde kızına aşkla bakan.

Onun kılına zarar gelse dünyayı yıkacak bir ana. Ömrü, canı neyi varsa evladına ait bir ana. Kızı beni sevdiği için elleri ile büyüttüğü maydonozunu benimle paylaşan bir anadan bahsediyorum.

Hastalandı, dünyayı her şeyi unuttu ama… bir kişi hariç… ‘Nihalim’ dediği kızını asla unutmadı. Beyne pıhtı atsa… Aklını da alsa ne olur ki aşkla baktığı kızının elleri ellerindeydi ya… Sadece diyelize giderken bıraktı Nihal de annesinin elini. Bebekler gibi baktı evlat olarak canından aziz anasına.

Yine diyalizdeydi Nihal… Kanını değiştiriyorlardı ‘iyi olsun da yolunu gözleyen anasına koşsun’ diye. Bu sefer olmadı… Bu sefer yetişemedi. Ama veda etmişti ki annesine. Doktor kızıydı anasının. Osmanlı kadının, Osmanlı kızıydı Nihal.

Pandemi bizi eve hapsetti. Gelemiyorum yanına… Ama bil ki Canımcım ‘Sol yanındayım… Eşim ve ben… Elin elimiz… Akşam Yasinimizi gönderdik ruhuna. Duamız da… Sen de EMANETsin bize unutma. Atık annenin göz bebeği… Bizim GÖZBEBEĞİMİZ…

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
Yakup ŞEN3 Temmuz 2021 / 16:53

Teyzemiz’in vefatını üzüntü ile karşılıyorum. Işığı bol olsun,.Yüce yaradan’dan rahmet diliyorum. Dr. Hanım’a da sabır ve metanet diliyorum. ??. Gerçek bir ana kaybettik.