Bu kavşak ölüme davetiye çıkıyor! « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

Bu kavşak ölüme davetiye çıkıyor!

Bu haber 28 Temmuz 2021 - 8:32 'de eklendi ve
kez : 1
kez görüntülendi.

Bu kavşak ölüme davetiye çıkıyor!

Eynesil ilçesinde öyle bir kavşak var ki, özellikle yaz aylarında haftada iki, üç ölümlü veya yaralanmalı kaza meydana geliyor.

Giresun Eynesil ilçesinin Trabzon istikametinde bulunan giriş-çıkış kavşağı adeta kazaya davetiye çıkartıyor. İlçenin ikinci önemli giriş-çıkış kavşağı olan bu noktada özellikle yaz aylarında haftada iki veya üç kaza meydan geliyor.

Altınlı Mahallesi sahil kesiminde bulunan bu kavşakta trafik işaretlemeleri yetersiz görülüyor.

Araçlar kavşağa yaklaşırken, kavşağa dair trafik işaretlemeleri yetersiz. Asfalt yolda araçları yavaşlatacak sarı yer işaretlemeleri sayı ve mesafece yetersiz. Ana yola giriş ve çıkışlarda hiç bir şekilde cep yapılmamış. Araçları daha geride uyaracak sarı trafik lamba işareti de yok!

Bu kavşakta daha çok Giresun yönünden gelip, Trabzon yönüne giderken kaza meydana geliyor. İstanbul, Ankara, İzmir gibi uzun yoldan gelenlerin yoğunluğu ve dikkatlerinin dağılması ile kazaların fazla meydana geldiği gözlemleniyor. Dolayısı ile bu noktaya dikkat çekici ve uyarıcı düzenlemeler de gerekli görülüyor.

Bu yolda kaza yapanların çoğu Giresun veya Eynesilli değil. Trabzon, Rize, Erzurum, Artvin gibi illerde yaşayan vatandaşların kazaya maruz kaldığı görülüyor. Dolayısı ile bu sorun Eynesil’in değil, Türkiye’nin sorunu!

Vatandaşlar, mal ve can kayıplarının önüne geçebilmek için Ulaştırma Bakanlığının, İçişleri Bakanlığının, Karayolları Genel Müdürlüğü ve yetkilerin konuya hassasiyet göstermelerini istiyor.

Haber: Ali Şükrü KARA

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.