Boynuyoğun Köylülerinin Ambulans ve Sağlık Ocağı isteği « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

Boynuyoğun Köylülerinin Ambulans ve Sağlık Ocağı isteği

Güce ilçe merkezine yaklaşık 20 km, Tirebolu ve Espiye merkezine 40 km mesafede bulunan Boynuyoğun köylülerinin ambulans ve sağlık ocağı isteği.

Bu haber 20 Haziran 2021 - 23:18 'de eklendi ve 223 kez görüntülendi.

Boynuyoğun Köylülerinin Ambulans ve Sağlık Ocağı isteği

Güce ilçe merkezine yaklaşık 20 km, Tirebolu ve Espiye merkezine 40 km mesafede bulunan Boynuyoğun köylülerinin ambulans ve sağlık ocağı isteği.

İlçeye bağlı en büyük köyleri bir arada bulunduran Boynuyoğun köylüleri son günlerde köyde yaşanan Ambulans ve Sağlık Ocağı sorununa sosyal medya aracılığı ile tepki gösterdiler.

1 ay içerisinde 2 kişinin köyde kalp krizinden vefat etmesi ve köyde yaşayan vatandaşların sağlık hizmetlerinden düzgün bir şekilde yararlanamamasına tepki gösteren köylüler; “Boynuyoğun köyleri Güce ilçesine bağlı Yukarı Boynuyoğun Köyü, Fındıklı Köyü, Ergenekon Köyü  ve Tekke köyü ile Tirebolu ilçesine bağlı Aşağı Boynuyoğun Köyü, Kayalar Köyü, ve Şenyuva köylerinden  oluşuyor. Özellikle pandemi de ve yaz aylarında fındık sezonu zamanı bu köylerdeki nüfus yoğunluğu gittikçe artıyor.  Bu köylerde yaşayanlara acil bir durum olduğunda 112 sağlık hizmeti Güce, Tirebolu veya Espiye merkezinden gelmektedir. Bu da bölgenin arazi yapısı göz önünde bulundurulduğunda hizmetin aksamasına neden olmakta ve can kayıpları yaşanmaktadır” dediler.

Yılların sorunu çözüm bekliyor

Geleceğin turizm cenneti olarak görülen Akılbaba şantiyesi ve Ağaçbaşı yaylalarınada yakın konumda olan Boynuyoğun Köylerinin, ortak noktasına kurulacak 112 Acil Sağlık hizmeti noktası bölgenin sorununa derman olması bekleniyor.

3 Katlı bina atıl bekliyor

Yaz aylarında nüfusu en az 10’a katlayan Boynuyoğun Köylerinde yaşanan trafik kazalarında da, Acil sağlık hizmetinin gecikmeli verilmesinden dolayı son yıllarda çok sayıda vatandaş hayatını kaybetti.

Yukarıboynuyoğun köyünde geçtiğimiz yıllarda sağlık ocağı olarak kullanılan ve şuanda atıl durumda bulunan 3 katlı binanın yeniden restore edilerek sağlık merkezi olarak hizmete açılmasını isteyen köylüler, yetkililere çağrıda bulundular.

Yetkililere çağrıda bulundu

Konu hakkında gazetemize özel açıklamada bulunan Yukarıboynuyoğun Köyü Muhtarı Hasan Hüseyin Aydın;  “Köyümüz özellikle yayla yolu üzerinde bulunmasında dolayı, bir çok köyün ve yaylanın kullandığı yol durumunda. Bölgemizde yaşanan olası acil durumlarda çevre ilçelerden Ambulans hizmeti ve sağlık hizmeti verilse de ister istemez gecikmeler oluyor.  Özellikle yaz aylarında vatandaşlarımızın mağduriyetini gidermek için köyümüzde bulunan eski sağlık evine yapılacak 50-60 Bin TL bir restorasyon yatırımı ve geçici olarak atanacak 3-4 tane sağlık personeli gerekiyor. Bu yapılacak hizmetten yaylalara çıkan vatandaşlarımız başta olmak üzere, Yukarıboynuyoğun, Tekkeköy, Ergenekon ve Kayalar köyündeki vatandaşlarımız yararlanmış olacak. Konuyu ilgili makamlara aktardık, umarın en kısa sürede bu sıkıntımıza bir çözüm bulunur” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.