Alucra’da Geleceğe Nefes Oldular « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

Alucra’da Geleceğe Nefes Oldular

Alucra’da Milli Ağaçlandırma Gününde binlerce fidan toprakla buluştu.

Bu haber 16 Kasım 2021 - 16:47 'de eklendi ve 80 kez görüntülendi.

Alucra’da Geleceğe Nefes Oldular

Alucra’da Milli Ağaçlandırma Gününde binlerce fidan toprakla buluştu.

Alucra’da, Tarım ve Orman Bakanlığının başlatmış olduğu ‘Geleceğe Nefes Dünyaya Nefes’ kampanyası kapsamında 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Gününde ilçemizin çeşitli bölgelerine binlerce fidan dikildi.

“Milli Ağaçlandırma Günü” kampanyası kapsamında Alucra kapalı spor salonu çevresinde düzenlenen fidan dikimi programına ilçe protokolü katıldı.

Tarım ve Orman Bakanlığının gelecek nesillerin çevre bilinciyle yetişmesi ve daha yeşil bir Türkiye için 81 ilde eş zamanlı gerçekleştirilen “Milli Ağaçlandırma Günü” etkinliği kapsamında, Alucra Orman İşletme şefliği öncülüğünde kapalı spor salonunda önceden belirlenen yerlere, Alucra Kaymakamı Mustafa Çelik, Alucra Belediye Başkanı Suat Aybar, ilçe protokolü, öğrenciler  ve vatandaşlarımız tarafından fidan dikildi.

“Geleceğe nefes, dünyaya nefes” sloganıyla gerçekleştirilen törene katılan minik çocukların da dikili ağaçları olurken fidan dikiminin ardından fidanlara can suyu verilmesi de ihmal edilmedi.

Alucra Orman İşletme Şefi Yaşar Aktaş;

“Milli Ağaçlandırma Günümüzde ilçe protokolümüzle bugüne özel ilçenin 4 farklı noktasında 1.000 adet fidan toprakla buluşturuldu. Profosyonel ekiplerimizle Armutlu Köyü Yaylası, Arda Köyü, Yeşilyurt Köyü ve İlçe Merkezi Kapalı Spor salonu alanında 70 bin adet fidan dikimini gerçekleştiriyoruz. Sedir, Sarı Çam ve Ardıç ağaçları ilçemizdeki orman varlığının artırılması ile ağaç ve orman sevgisini aşılanması suretiyle geleceğe nefes olmaya devam ediyoruz.” dedi.

K.B. / Alucrahaber.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.