Ahilik Haftası kutlanıyor

Vali Enver Ünlü, 34.Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği meslek kuruluşları temsilcilerini makamda kabul etti.

Ahilik Haftası, pandemiye uygun olarak kutlanıyor

Vali Enver Ünlü, 34.Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği meslek kuruluşları temsilcilerini makamda kabul etti. Vali Ünlü tarafından; İlin ahisi demirci ustası Turan Bal, İlin kalfası rot balanscı Murat Çil ve İlin çırağı oto motor tamircisi Semih Baş’a plaket ve hediyeleri takdim edildi.

Valilik Makamında gerçekleşen kabulde, Vali Ünlü tarafından; İlin ahisi demirci ustası Turan Bal, İlin kalfası rot balanscı Murat Çil ve İlin çırağı oto motor tamircisi Semih Baş’a plaket ve hediyeleri takdim edildi.

Giresun’da Ahilik Haftası kutlamaları; Giresun Ticaret İl Müdürlüğü’nün koordinesinde, Ahilik Haftası Kutlama Yönetmeliği’ne göre Covid-19 Pandemi tedbirleri kapsamında Giresun Belediyesi önünde, Atatürk Meydanında bulunan Atatürk Anıtına çelenk konulması ile başladı.

Bu yıl 13-19 Eylül 2021 tarihleri arasında kutlanacak etkinlikler, hazırlanan programa uygun olarak çelenk sunumunun ardından; Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması,  Ticaret İl Müdürü Ali Yıldırım, GESOB Başkanı Ali Kara ve Vali Yardımcısı Dr. Hasan Tanrıseven’in günün anlam ve önemine ilişkin konuşmaları ile devam etti.

GESOB Başkanı Kara ve Vali Yardımcısı Tanrısever tarafından İlin ahisi seçilen demirci ustası Turan Bal’ın “Şed Kuşatma” töreni gerçekleştirildi. İlin ahisi demirci ustası Turan Bal, İlin kalfası rot balanscı Murat Çil ve İlin çırağı oto motor tamircisi Semih Baş’a plaket ve hediyeleri takdim edildi. Akabinde Ahi Evran-Ahilik Konulu resim yarışmasında 1’inci olan Mehmet Akif Aydın, 2’nci olan Halise Nur Hamsıcı ve 3’üncü olan Melisa Gümüş’ e ödülleri Ticaret İl Müdürü Ali Yıldırım, GESOB Başkanı Kara, Defterdar Musa Koçulu ve İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu tarafından verildi.

Atatürk Meydanındaki programın ardından; Vali Yardımcısı Dr. Hasan Tanrıseven, Ticaret İl Müdürü Ali Yıldırım, GESOB Başkanı Ali Kara ve meslek kuruluşları temsilcileri Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, ardından Vali Enver Ünlü’yü makamında ziyaret etti.

YORUM ALANI

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.