Yakalanan Terörist Yer Gösterdi, 6 PKK’lı Öldürüldü « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

Yakalanan Terörist Yer Gösterdi, 6 PKK’lı Öldürüldü

Yağlıdere ilçesi kırsal kesiminde yol açma ve temizleme çalışması yapan iş makinesinin önüne çıkan, ardından güvenlik güçlerince gözaltına alındıktan sonra tutuklanan PKK’lı terörist Hasan Demir’in ifadeleri doğrultusunda Erzincan’ın Refahiye ilçesinde bir mağaraya operasyon düzenlendi.

Bu haber 06 Ocak 2018 - 10:05 'de eklendi ve
kez : 1
kez görüntülendi.

Yakalanan Terörist Yer Gösterdi, 6 PKK’lı Öldürüldü

PKK’lı terörist Hasan Demir’in ifadeleri doğrultusunda, güvenlik güçlerince Yağlıdere kırsalında yapılan arazi arama tarama faaliyetleri sırasında örgütün kullandığı sığınakta çok sayıda patlayıcı, el bombası, mermi, dürbün, telsiz ve uzaktan kumandayla patlatılan bomba düzenekleri ele geçirilmişti.

Erzincan Refahiye’deki PKK’lıları Giresun’da yakalanan terörist ihbar etmiş. Operasyonda, Karadeniz Açılım Grubu’na katılma hazırlığı içinde olan 6 PKK’lı öldürülmüştü.

Geçen hafta Erzincan’ın Refahiye ilçesinde öldürülen 6 PKK’lı teröristin, Giresun’un Yağlıdere ilçesinde teslim olan PKK’lı Hasan Demir’in ifadeleri doğrultusunda düzenlenen operasyon kapsamında etkisiz hale getirildiği öğrenildi.

KARADENİZ’E GİDECEKLERDİ

Yakalanan teröristin aynı operasyonlarda imha edilen sığınıkların yerlerini de söylediği öğrenildi. Etkisiz hale getirilen teröristlerin Karadeniz Açılım Grubu’na katılma hazırlığı içinde olduğu da kaydedildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.