Yağlıdere Gölyanı Yaylası Koruma Altına Alındı « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

Yağlıdere Gölyanı Yaylası Koruma Altına Alındı

Ak Parti Giresun Milletvekili Sabri ÖZTÜRK sosyal medya hesabı üzerinden Gölyanı Obası’nın koruma altına alındığını duyurdu.

Bu haber 13 Mayıs 2020 - 21:25 'de eklendi ve 62 kez görüntülendi.

Yağlıdere Gölyanı Yaylası Koruma Altına Alındı

Ak Parti Giresun Milletvekili Sabri ÖZTÜRK sosyal medya hesabı üzerinden Gölyanı Obası’nın koruma altına alındığını duyurdu.

Yağlıdere’ye yaklaşık 51 kilometre uzaklıkta bulunan ve sit alanı ilan edilerek koruma altında bulunan Gölyanı Obası Giresun’un önemli doğal güzellikleri arasında yer alırken Gölyanı Obası doğal gölü, yöreye özgü ahşap mimarili evleri ve doğal güzellikleriyle ön plana çıkıyor.

Gölyanı Obası, çanak şeklinde 3000 m2’lik bir alanı kaplayan doğal bir gölü de içinde barındıran Gölyanı Obası; bugün turizmin doğa, sağlık ve yeşil yönünü sunmak için gizli kalmış ve keşfedilmeyen bir cennet.

Ak Parti Giresun Milletvekili Sabri ÖZTÜRK; “Yağlıdere İlçemiz sınırları içinde kalan Gölyanı Obasının, kesin korunacak hassas alan olarak sınırlarının yeniden belirlenip tesçil edilmesine dair Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi Resmî Gazetede yayımlandı. Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyoruz. İlimize ve Yağlıdere ilçemize hayırlı olsun. İfadelerine yer verdi.”

Haber: Bulancak Ajans

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.