Bursa Giresun Espiye Ericek Derneği Yeni Yerine Taşındı « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

Bursa Giresun Espiye Ericek Derneği Yeni Yerine Taşındı

Bu haber 10 Mart 2019 - 22:09 'de eklendi ve 66 kez görüntülendi.

Bursa Giresun Espiye Ericek Derneği Yeni Yerine Taşındı

Bursa’da kurulan ilk Giresun Köy dernekleri arasında yer alan Giresun Espiye Ericek Köyü Kültür ve Yardımlaşma Derneği yeni yerine taşındı.

Yapmış olduğu genel kurul sonrasında Lokman Abdioğlu başkanlığında oluşturulan yeni yönetim kurulu hızlı bir şekilde çalışmalarını sürdürerek yeni hizmet binasının açılışını tamamladı. Gençlik Kolları yapılanmasını başta olmak üzere çalışmalarına hızlı şekilde başlayan dernek yönetimi gelecek için umut verdi.

Emek Adnan Menderes Mahallesinde gerçekleştirilen açılış törenine Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ahmet Yıldız, Zekai Gümüşdiş Mahalle Muhtarı ve Muhtar Adayı Talip Abdioğlu, Bursa Giresunlular Derneği Başkanı Yılmaz Özdemir, Bursa Gümüşhaneliler Derneği Başkanı Orhan Aydın, Yağlıdereliler Derneği Başkanı Ali Kılıç, Doğankent Söğütağzı Köyü Derneği Başkanı Hikmet Yaldız, Espiye Çevre Köyleri Derneği Adına Tuncay Aydın, Gümüşhane Torul Kürtün Köyleri Derneği başkanı Mustafa Demirci, Adnan Menderes Mahallesi Muhtar Adayı Naci Özbay ve Murat Karakuş, 101.9 Karadenizim Fm yönetim kurulu başkanı Mehmet Nezor’un yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.

Espiye Ericek Köyü Derneğinin 2006 yılında kurulduğunu söyleyen Ericek Köyü Derneği Başkanı Lokman Abdioğlu; “ Bursa’da yaşayan Ericekliler olarak 350 haneye yakınız. Derneğimizin kuruluş amacına uygun olarak hemşerilerimize ve Bursa’ya daha iyi hizmet edebilmek için yeni yerimize geçmiş bulunuyoruz. Derneğimizin yeni yerinin hemşerilerimize ve Bursa’ya hayırlı olmasını temenni ediyoruz”

Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ahmet Yıldız’da; Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Alinur Aktaş’ın selamını getirdiğini belirtirken Ericek Köyü Derneğinin yeni yerinin açılışın katılmaktan onur duyduğunu söyledi.

 Konuşmaların sonunda Yusuf Abdioğlu’nun yapmış olduğu dua sonrasında, kesilen kurdele ile açılışı yapılan dernek yerinde davetlilere yemek ikramında bulunuldu.

Erdal Avcı / Giresun Havadis

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.