Vahşice Öldürülen Sıla Şentürk’ün, katilinin akıl sağlığı yerinde çıktı « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

Vahşice Öldürülen Sıla Şentürk’ün, katilinin akıl sağlığı yerinde çıktı

Giresun’un Bulancak ilçesinde 16 Şubat 2022 tarihinde Burunucu’ndaki evinde 16 yaşındaki Sıla Şentürk’ü öldüren Hüseyin Can Gökçek’in yargılanmasına devam edildi.

Bu haber 30 Kasım 2022 - 9:42 'de eklendi ve 75 kez görüntülendi.

Sıla Şentürk’ün katilinin akıl sağlığı yerinde çıktı

Giresun’un Bulancak ilçesinde 16 Şubat 2022 tarihinde Burunucu’ndaki evinde 16 yaşındaki Sıla Şentürk’ü öldüren Hüseyin Can Gökçek’in yargılanmasına devam edildi. Gökçek, hakkında “tasarlayarak ve canavarca hisle çocuğu kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası isteniyor.

Giresun 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın son duruşmasına sanık Hüseyin Can Gökçek tutuklu bulunduğu Van F Tipi cezaevinden görüntülü sistemle katıldı. Duruşmada Sıla Şentürk’ün annesi Asiye ve babası Bekir Şentürk hazır bulundu.

HAKİM ADLİ TIP RAPORUNU DOSYAYA EKLEDİ

Hakim duruşmada sanık Hüseyin Can Gökçek’in hakkında Adli Tıp Kurumu üst kurulunca verilen akıl sağlığının yerinde olduğu, zeka geriliği saptanmadığı ve ceza sorumluluğunun tam olduğuna dair verilen raporların  dosyaya eklenmesine ve başka bir rapora gerek olmadığına karar verdi.

Gökçek, bir önceki duruşmada suçunu kabul etmiş ve cinayeti kıskançlık ve Sıla’nın evlenmekten vaz geçtiği için işlediğini söylemişti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.