Ünlü: Katı atıklar ayrıştırılıp ekonomiye kazandırılacak « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

Çotanakspor’da Erhan İnce Dönemi

AMATÖR, BURSADA GİRESUN

Ünlü: Katı atıklar ayrıştırılıp ekonomiye kazandırılacak

Giresun Valisi Enver Ünlü, Çavuşlu beldesini ziyaret ederek, belediye çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Bu haber 04 Ekim 2020 - 16:08 'de eklendi ve 58 kez görüntülendi.

Ünlü: Katı atıklar ayrıştırılıp ekonomiye kazandırılacak

Giresun Valisi Enver Ünlü, Çavuşlu beldesini ziyaret ederek, belediye çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Vali Ünlü, Belediye Başkanı Fatih Duzcu ile sohbet ederek, beldede devam eden ve projelendirilen yatırım ve projeleri hakkında bilgi aldı. Vali Ünlü daha sonra beldede bulunan Giresun Katı Atık Birliği Çöp İşletme Tesislerinde incelemelerde bulundu.

Belediye Başkanı Fatih Duzcu’da yaptığı açıklamada; “Çavuşlumuzun ve bölge insanımızın en büyük sıkıntı yaşadığı durum olan Çöp Tesisinden yayılan dayanılmaz kötü kokular. Takdir ederseniz ki sağlıklı bir ortamda yaşamak her insanın hakkıdır. Beldemizin bir diğer sorunu ise temiz içme suyu. Şuan bulunduğumuz vadinin başlangıç yeri olan Sis dağı eteklerinden hem beldemize hem de ilçemiz Görele’ye buradan temiz su temini yapılacak projenin de ilerleyen aylarda ihalesi yapılacaktır. Bu iki büyük sorunumuzu sizlerin desteği ile aşarsak ne mutlu bizlere” dedi.

Vali Ünlü bir süre önce enerji şirketine devredilen ve yeniden modernize edilerek yapımına başlanacak enerji santrali ve çöp depolama alanı ile ilgili teknik ve çevresel bilgi alarak burada şunları söyledi; “Ekmek Diyarı Çavuşlu Beldemizi ziyaret ediyoruz. Çevreye Saygı, İnsana Saygı, Katı Atık Bertaraf Tesisinde incelemelerde bulunduk. Burası yeni anlaştığımız enerji firması ile faaliyete geçtiğinde 4 ay içerisinde kokudan kaynaklı sorunu tamamen çözümlemiş olup, katı atıklar ayrıştırılıp ekonomiye kazandırılacak, geri kalan atıklar da gazlaştırılarak enerjiye dönüştürülecek.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.