Uçuş İptallerine Çözüm Bulunsun « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

Nilüfer Köylü Pazarı

KÖŞE YAZARLARI

Uçuş İptallerine Çözüm Bulunsun

Bu haber 30 Aralık 2018 - 22:26 'de eklendi ve 51 kez görüntülendi.

Uçuş İptallerine Çözüm Bulunsun

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, Ulaştırma Bakanı Mehmet Cahit Turhan’a Ordu – Giresun Havalimanında sık yaşanan uçuş iptallerinin nedenlerini sordu.

İptallerin teknik cihaz eksikliğinden mi yoksa personel yetersizliğinden mi kaynaklandığını soran Torun, “ Uçuş iptalleri bölge halkını ekonomik ve sosyal anlamda olumsuz etkilemektedir. Sebebi neyse giderilmeli ve bu sorun acilen çözülmelidir” dedi.

UÇUŞ İPTALLERİNİN SEBEPLERİ ARAŞTIRILSIN

Seyit Torun, Ordu – Giresun Havalimanında sık sık uçuşların iptal olduğunu belirttiği soru önergesinde halkın bu durumdan oldukça rahatsız olduğunu söyledi. Uçuş iptaline neden olan konunun derhal araştırılması ve gerekli önlemlerin alınmasını isteyen Torun verdiği soru önergesinde şu sorulara cevap istedi:

-Uçuş iptalleri hangi sebeplerden dolayı yaşanmıştır?

-Ordu-Giresun Havalimanının üç yıl önce açılmış olmasına rağmen teknik cihaz eksikliği var mıdır?

-Ordu-Giresun Havalimanında yeterli sayıda teknik personel çalışıyor mu?

-Ordu-Giresun Havalimanında uçuşların güven, düzen ve etkinliğinin arttırılması ve uçuş emniyetinin sağlanabilmesi için uçuş başlamadan önce uçuşla ilgili bilgilerin, uygulamaların, kısıtlamaların ve düzenlemelerin planlamasının yapıldığı Havacılık Bilgi Yönetimi (AIM) birimi kaç personelle çalışmaktadır?

-Havacılık Bilgi Yönetimi (AIM) birimi Ordu-Giresun Havalimanında 24 saat çalışmakta mıdır?

-Ordu-Giresun Havalimanı, Havacılık Bilgi Yönetimi (AIM) hizmetini normal çalışma saatleri dışında, hafta sonu ve resmi tatil günlerinde Trabzon Havalimanından mı alıyor?

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.