Üçtepe ve Duroğlu Belediye Başkanları ABD’de « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

Üçtepe ve Duroğlu Belediye Başkanları ABD’de

Türkiye’nin New York Başkonsolosu Reyhan Özgür’ü makamında ziyaret eden belediye başkanları hibe destekleri konusunda çalışma yaptılar.

Bu haber 19 Kasım 2021 - 11:54 'de eklendi ve 33 kez görüntülendi.

Üçtepe ve Duroğlu Belediye Başkanları ABD’de

Türkiye’nin New York Başkonsolosu Reyhan Özgür’ü makamında ziyaret eden belediye başkanları hibe destekleri konusunda çalışma yaptılar.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yağlıdere Üçtepe ve Merkez Duroğlu Belediye Başkanları Amerika Birleşik Devletleri (ABD)’de bazı temaslarda bulundu.

Bir süre önce birlikte ABD’ye giden Yağlıdere ilçesine bağlı Üçtepe Belediye Başkanı Gasım Akıllı ile Merkez ilçeye bağlı Duroğlu Belediye Başkanı Halil Çetin, Türkiye’nin New York Başkonsolosu Reyhan Özgür’ü makamında ziyaret ettiler.

Üçtepe Belediye Başkanı Gasım Akıllı, “ABD’de önemli bir Giresun nüfusu bulunmaktadır. Hemşerilerimiz ile sürekli temas halindeyiz. Her ne kadar yaşamlarını burada idame ettirseler bile memleketlerinde aileleri bulunmaktadır. Mümkün olduğu kadar onlarla hasbıhal ederek görüş alışverişinde bulunduk” dedi.

Duroğlu Belediye Başkanı Halil Çetin ise, “Özellikle bizim gibi belde belediyeleri daha kıt imkanlarda hizmet vermeye çalışmaktadır. Bölgelerimizde yaşanan sel felaketleri bizleri daha da zorlamıştır. Buna rağmen projelerimiz aksamamış çalışmalarımız devam etmektedir” ifadelerine yer verdi.

ABD’de bulunan bazı belediyeler ile Üçtepe ve Duroğlu Belediyelerinin maddi – manevi işbirliklerinin detaylarının görüşüldüğü ziyarette araç-gereç hibeleri konusu masaya yatırıldı.

Belediye Başkanlarına, Amerika Karadeniz Giresunlular Derneği Başkan Savaş Şahin, Başkanvekili Candemir Sarı, Başkan Yardımcısı Salih Şahan’da eşlik ettiler.

Belediye Başkanları Gasım Akıllı ve Halil Çetin yarın Giresun’a dönecekler.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.