Turnuvada Kuralar Çekildi « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

Turnuvada Kuralar Çekildi

Bu Yıl 15 Temmuz Şehitleri ve Osman Ağa teması ile düzenlenen Futbol Turnuvası kurası Federasyon Genel Merkezinde yaklaşık 200 kişinin katılımı ile gerçekleşti.

Loading

Bu haber 11 Şubat 2017 - 12:18 'de eklendi ve
kez : 1
kez görüntülendi.

Turnuvada Kuralar Çekildi

Giresun Federasyonu tarafından bu yıl 8.düzenlenen Geleneksel Futbol Turnuvası kuraları çekildi.

Bu Yıl 15 Temmuz Şehitleri ve Osman Ağa teması ile düzenlenen Futbol Turnuvası kurası Federasyon Genel Merkezinde yaklaşık 200 kişinin katılımı ile gerçekleşti.

Kura Çekimine onur konukları olarak Eyüp Belediye Başkanı Av Remzi Aydın,  Giresunspor eski başkanı Ömer Ülkü, Esenyurt Belediye Meclis Üyesi Mehmet Cin, Tuzla Belediye Başkanı Danışmanı Hüseyin Koca, Başakşehir Belediyesi Meclis üyesi Sebahattin Kayas katıldılar.

Giresun Federasyon Genel  Başkanı Mehmet Kuğu yaptığı konuşmada birlik ve beraberliğin önemine  vurgu yaparken; “48 sekiz takım var.Sahada mücadele olacaktır. Turnuvanın gerçek anlamı  tanışmak, tanış olmak, gurbet elde hemşeri olgusunu pekiştirmektir. Turnuvaya katılan dernek ve takımlara başarılar dilerim. Katılmayan ve katılamayan  derneklere 19 Şubat’a Alibeyköy stadına bekliyoruz. Bizlerin onur konuklarıdır” dedi.

Katılımcılara Teşekkür Etti

Konuşmasının devamında kendilerini yalnız bırakmayan Eyüpsultan ilçemizin şehri emini hemşerimiz Remzi Aydın başkana  turnuvaya verdiği katkılardan dolayı teşekkür ederken; yine Giresunsporda bir dönem başkanlık yapmış bu sürede bedel ödemiş sevgili abim Ömer Ülkü başkanımıza,  Esenyurt Belediye Meclis Üyesi Mehmet Cin’e, Tuzla Belediye Başkan Danışmanı Hüseyin Koca’ya tüm dernek  başkanlarıma geldikleri için teşekkür ederim dedi.

Federasyonumuzun Üyesi Olmaktan Onur Duyuyorum

Eyüpsultan Belediye Başkanı Av Remzi Aydın yaptığı konuşmada; “Siz Giresunlu hemşerilerim arasında olmaktan keyif ve haz alıyorum.Bir iki dönem bu federasyonun yönetim kurulu üyeliğini yaptım, dolasıyla federasyonun üyesiyim, buranın bir ferdi olmaktan gurur ve onur duyuyorum, turnuva tüm hemşerilerimize hayırlı uğurlu olsun.Turnuva bizim bölgemiz  Alibeyköy’de yapılacak inşallah açılışta orada olacağım” dedi.

Giresun ve Giresunspor Adına Bedel Ödedik

Giresun spor eski başkanı Ömer Ülkü yaptığı konuşmada bu akşam siz değerli hemşerilerimle birlikte olmaktan sevin ve mutluk duyuyorum, federasyona gelmeyeli biraz süre oldu geldiğim zamanlarda hep dolu oluyordu bakıyorum şimdide federasyonun   dolu yalnız bırakmıyor hemşerilerimiz  bu da demek oluyorki, Giresun federasyonu sizin kurumunuzda heyecan durmaksızın devam ediyor Allah gayretinizi artırsın  dedi devam etti.    Bildiğiniz gibi bizler talihsiz bir 3 Temmuz süreci yaşadık futbolda şike süreci bu süreç Türk futbolu adına utanç verici  bir durum şükür girdik çıktık bir bedel ödedik bu bedelide Giresun ve Giresun sporlular adına ödedim  söz konusu Giresun ise her zaman öderim,  ödemeye  hazırım diye konuştu.

Bu Yılda 15 Temmuz Şehitlerimiz Anısına Düzenledik

Giresun federasyonu teşkilat başkanı ve turnuva düzenleme komitesi başkanı Abdullah Akgün yaptığı konuşmada turnuvamız bu yıl sekizincisi düzenleniyor  her yıl bir Şehitimizin adına  düzenliyorduk  Osman ağa ismi baki kalmak suretiyle  bu yıl geçtiğimiz yıl vuku bulan 15 Temmuz hadisesini vur olarak o vatan şehitlerimizi unutmamak unutturmamak  adına Giresun federasyonu  15 Temmuz Şehitleri  Osman ağa futbol turnuvası olarak karar verdik çünkü geçmişimiz bizim için önemli Şehitlerimiz çok önemli değerli şehitlerimize  minnettarız  onlar canlarıyla bize yaşam verdiler derken. Bu yıl 48 takım  8 grup olarak yapacağımız turnuvada  yeniliklerimiz  var geçtiğimiz yıllarda gruplardan 2 şer takım çıkarken şimdi 4er takım bir üst tura çıkacaklar bu da demek oluyorki heyecan artıyor 4×4 ayarında. Ben bu akşam bizleri yalnız bırakmayan Turnuvamızın hamilerinden hemşerimiz  Belediye başkanımız Remzi Aydın başkanımıza yine her daim yanımızda olan Gönüllerin başkanı Ömer Ülkü abimize  teşekkür ederim dedi devam etti, bizleri bu akşam uzaklardan gelen   Tuzladan kalkıp bizleri yalnız bırakmamak adına burada olan  Belediye başkanı danışmanı  hemşerimiz Hüseyin  Koca ve Esenyurttan gelen belediye meclis üyesi hemşerimiz Mehmet Cin kardeşlerimizi ve bu akşam bizleri yalnız bırakmayan tüm takım temsilcilerine teşekkür ederim inşallah maçlarımız 19 Şubat Pazar günü Alibeyköy stadında başlayacak  o gün tüm hemşerilerimiz oraya bekliyoruz diye konuştu.

Esenyurt belediye meclis üyesi Mehmet Cin ve Tuzla belediye başkanı danışmanı Hüseyin Koca’da  Giresun federasyonumuzun yapmış olduğu  bu organizasyon hayırlı uğurlu olsun.  Turnuvaya katılan tüm dernek ve Takımlara kazasız belasız Maçlar yapmaları dileğiyle hepinize başarılar dileriz diye konuştular.

Daha sonra Eyüpsultan belediye başkanı Remzi Aydın tarafından ilk takım çekilerek. Takım ve grupların belli olmasına geçildi çekiliş Moderatörlügünü Selami katırcı yaptı.

Bizde gazete olarak turnuvamız Giresunlu hemşerilerimize hayırlı uğurlu olsun Turnuvaya katılan tüm takımlara başarılar dileriz.

Haber-Fotoğraflar: Aydın-Özkan Kömürcü

Loading

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.