Türk Bayrağı ABD’de Giresunlularca dalgalandırıldı « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

Çotanakspor’da Erhan İnce Dönemi

AMATÖR, BURSADA GİRESUN

Türk Bayrağı ABD’de Giresunlularca dalgalandırıldı

ABD’nin New York’ta kısıtlı törenle Cumhuriyetimizin 97. Yılı coşkusu yaşandı.

Bu haber 01 Kasım 2020 - 15:36 'de eklendi ve 52 kez görüntülendi.

Türk Bayrağı ABD’de Giresunlularca dalgalandırıldı

ABD’nin New York’ta kısıtlı törenle Cumhuriyetimizin 97. Yılı coşkusu yaşandı.

Dünyanın finans merkezi konumundaki Wall Street’te bulunan Bowling Green Park’ta Amerika Karadeniz Giresunlular Derneği öncülüğünde Türk bayrağı göndere çekildi. Türk Bayrağı 10 gün gönderde kalacak.

Törene katılanlar, şehitlerimiz için saygı duruşundan sonra İstiklal Marşı eşliğinde Türk bayrağını göndere çektiler.  Sivil toplum liderlerinden İbrahim Kurtuluş’un girişimiyle yaklaşık 20 yıl önce New York’ta başlatılan bayrak çekme töreni bu sene Amerika Karadeniz Giresunlular Derneği tarafından devam ettirildi.

Törene New York Başkonsolosu Reyhan Özgür, bazı misyon şefleri, Amerika Karadeniz Giresunlular Derneği Başkanı Savaş Şahin,  New York ve çevresinde yaşayan Türkler ile bazı Azeri vatandaşlar katıldı. İbrahim Kurtuluş geleneksel bayrak çekme töreninden bahsetti.

New York Başkonsolosu Reyhan Özgür törende yaptığı konuşmada, “Ulusal Bayramlarda Wall Street’te yer alan Bowling Green Park’ta bayrak çekme törenlerinin geleneksel hale gelmiştir. Pandemi koşullarına rağmen izin verilen az sayıda katılımcı ile bayrağımızı dalgalandırmanın gurunu taşıyoruz” dedi.

Amerika Karadeniz Giresunlular Derneği Başkanı Savaş Şahin ise, “İlan edildiği günden beri Türk milletinin çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkma çabasının simgesi olan Cumhuriyet, hem her alanda ilerleyişin kaynağı, hem ulusal birlik ve beraberliğin sağlanmasının en büyük güvencesi olmuştur. Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğünü savunmak, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve inkılaplarıyla aydınlanmış yolda emin ve güçlü adımlarla ilerlemek, bu değerleri gelecek kuşaklara teslim etmek bizlere düşen en büyük görevdir” ifadelerini kullandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.