Toprak Mahsulleri Ofisi Fındık Alımlarına Yarın Başlıyor « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

Toprak Mahsulleri Ofisi Fındık Alımlarına Yarın Başlıyor

Toprak Mahsulleri Ofisi yarından itibaren fındık alımına başlayacak. Giresun’da ilk gün için 65 üretici fındık teslimi için randevu aldı.

Bu haber 31 Ekim 2018 - 21:40 'de eklendi ve 50 kez görüntülendi.

Toprak Mahsulleri Ofisi Fındık Alımlarına Yarın Başlıyor

Giresun Ticaret Borsasına (GTB) ait lisanslı depolar, yarından itibaren fındık alımına başlayacak Toprak Mahsulleri Ofisinin (TMO) kullanımına açıldı.

“DEPOMUZDA 4,5 BİN TON KAPASİTEMİZ VAR”

GTB Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar İbaş, TMO ile 2017 ürünü alımlarında yaptıkları iş birliğini 2018’de de sürdüreceklerini belirtti. Borsa olarak lisanslı depoları ofisin kullanımına açtıklarını ifade eden İbaş, “2017 yılında TMO ile yaptığımız iş birliğini yarın başlayacak alım sezonunda da sürdüreceğiz. Depomuzda yaklaşık 4,5 bin ton fındık alımı için kapasitemiz mevcut ve tamamını ofisin kullanımına açtık.” dedi.

İLK 65 ÜRETİCİYE RANDEVU VERİLDİ

Lisanslı depoları ve ekiplerinin TMO’nun alımları için hazırlıklarını tamamladığını kaydeden İbaş, “Yarın sabahtan itibaren randevu alan çiftçilerimiz ürün teslimlerine başlayacak. İlk gün 65 üreticinin Giresun’da fındık teslimi için randevu aldığını öğrendik.” diye konuştu.

İbaş, TMO’nun 1 Kasım’dan itibaren fındık alımına başlaması kararının, Giresun’da serbest piyasada fiyatların artmasını sağladığını söyledi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.