TMO Fındık alımına başlıyor « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

Çotanakspor’da Erhan İnce Dönemi

AMATÖR, BURSADA GİRESUN

TMO Fındık alımına başlıyor

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), fındık alımlarına başlayacağını duyurdu.

Bu haber 04 Ağustos 2020 - 8:17 'de eklendi ve 65 kez görüntülendi.

TMO Fındık alımına başlıyor

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), fındık alımlarına başlayacağını duyurdu. Kurumdan yapılan açıklamada, kampanya için her türlü teknik altyapı, personel, finansman ve depo hazırlıklarının tamamlandığı, alım tarihleri, randevu ve alım kurallarının önümüzdeki günlerde belirleneceği kaydedildi.

GİRESUN KALİTE: 22,50, LEVAN KALİTE:22,00, SİVRİ KALİTE: 21,000

TMO’nun açıklamasında “geçen yıl olduğu gibi bu yılda kabuklu fındık alım fiyatları Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından hasat öncesinde açıklanmıştır. Cumhurbaşkanımız tarafından açıklanan 2020/2021 sezonu kabuklu fındık alım fiyatları,  %50 sağlam iç fındık esasına göre; Giresun kalite:22,50 TL/Kg, Levant kalite 22,00 TL/Kg, Sivri kalite: 21,00 TL/Kg’dır.

Kabuklu fındık alımlarına ilişkin alım esasları ile randevu ve alım başlangıç tarihleri önümüzdeki günlerde kamuoyu ile paylaşılacaktır. Yeni hasat sezonu ve alım fiyatları üreticilerimize hayırlı olsun” ifadelerine yer verildi.

2019 yılında alımların hızlı ve ödemelerin erken yapılmasıyla piyasa fiyatlarının 18-20 TL/kg bandına kadar yükseldiğini hatırlatan TMO, “kurumumuzun bu müdahalesiyle üreticilerimiz fazladan 2 Milyar TL gelir elde etmiş, aynı zamanda ülkemiz ihracat geliri de 300 milyon dolar artmıştır” değerlendirmesini yaptı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.