Tesisler, Bu Şehre Değer Katacak « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

Tesisler, Bu Şehre Değer Katacak

Bu haber 18 Ekim 2017 - 22:53 'de eklendi ve
Post View : 1
kez görüntülendi.

Tesisler, Bu Şehre Değer Katacak

AK Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, İl Başkan Vekili Kenan Tatlı, Merkez İlçe Başkanı Bahadır Akar, Gençlik ve Spor İl Müdürü Hasan Bulut ve beraberindeki heyetle birlikte Çotanak Stadyumu ve Olimpik Yüzme havuzu inşaatında incelemelerde bulundu.

Aksu Mahallesinde yapımı devam eden Çotanak Stadyumu inşaatı geçtiğimiz yıl 11 Temmuz 2016 tarihinde ihale edilip, 11 Kasım 2016 tarihinde ise temeli atılmıştı. İnşaatın 650 gün süreyle 17 Haziran 2018 tarihine kadar bitirilmesi planlanmakta. Hızla devam eden inşaatı yürüten firma yetkilileri Milletvekili Öztürk’e inşaatın yapım süreciyle ilgili bilgi verdiler. Toplam inşaat alanı 120 Bin metrekare olan arazi üzerine; 1 adet 20 Bin seyirci kapasiteli stadyum, 1 adet 1000 seyirci kapasiteli olimpik yüzme havuzu, 1 adet Antrenman Sahası ve 1 Açık Otopark Alanı inşa edilecektir. Ayrıca, zemin iyileştirme amacıyla da stadyum temeline 2051 adet, olimpik yüzme havuz temeline 416 adet, Platform temelinde ise 466 adet olmak üzere 2933 adet forekazık kullanılacaktır. Yapılan yatırımının forekazık temellerinde yapılan çalışmalarda %80, kaba inşaat olarak % 65 ve ince işçilikte ise %10 oranında tamamlanmıştır.

Stadyum İnşaatı ile Yüzme Havuzu yapımının hızla devam ettiğini, artık şehrin Doğusunda yükselen bu güzel eseri tüm hemşerilerimizin görmeye başladığını ifade eden Milletvekili Öztürk, “Çotanak Stadı tamamlandığında inşallah Giresunsporumuz burada yeni destanlar yazacak. 1967 yılında kurulan kulübümüz bu sene 50. yılını kutlamaktadır. Türk futbol tarihinde özellikle süper ligde oynadığı 1970’li yıllarda 3 büyüklere kök söktüren yeşil beyazlı takımımız inşallah bu sene 50. yılında şampiyon olarak yeniden Süper Lige çıkıp aynı başarılı maçlarını bu stadda oynayacaktır” dedi.

Açıklamasının devamında Öztürk, “Bu stadyum ve etrafındaki spor kompleksi, mağazalar, aynı zamanda şehrimizin Doğu yakası olan Aksu Mahallemiz, Aydınlar ve Küçükköy mahallelerimize de değer katacaktır. AK Parti hükümetlerinde ilimize spor alanında hangi ihtiyaç varsa çalışmalarımızı ve yatırımlarımızı sürdürüyoruz” ifadelerini kullandı.

Milletvekili Öztürk, “Bu eserin yapılmasında emeği geçen başta Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız ve Bakanlarımız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.