Teknoloji Çaydanlığa Girdi « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

Çotanakspor’da Erhan İnce Dönemi

AMATÖR, BURSADA GİRESUN

Teknoloji Çaydanlığa Girdi

Yapmış olduğu projeler ile dikkat çeken Bursa Osmangazi Ali Osman Sönmez Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmenlerinden Giresunlu Halil Yılmaz, Karadeniz zekasını teknoloji ile tamamlayıp akıllı çaydanlığı geliştirdi.

Bu haber 09 Mayıs 2017 - 0:25 'de eklendi ve 61 kez görüntülendi.

Teknoloji Çaydanlığa Girdi

Yapmış olduğu projeler ile dikkat çeken Bursa Osmangazi Ali Osman Sönmez Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmenlerinden Halil Yılmaz canada goose, Karadeniz zekasını teknoloji ile tamamlayıp  evlerin vazgeçilmesi olan çayı demlemek için harcanan enerjiden tasarruf sağlayarak goose canada, doğa’ya salınan gereksiz gazı da önlemiş oldu.

Büyükşehir Belediyesi, Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) ve BTM’nin iş birliğiyle TÜYAP Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilen “THY Bursa Bilim Şenliği” n de okulu adına hazırlamış olduğu proje atölyesinde hazırlamış olduğu projeleri, öğrencileri ile birlikte tanıtan Halil Yılmaz’ın Teknoloji destekli Çay’dan lığı ilgi odağı oldu.

Çaydanlığın alt su kısmına yerleştirmiş olduğu bir derece ile suyun ısısını, Bluetooth yardımı ile akıllı telefona gönderen sistemin hakkında bilgi veren Eğitimci Halil Yılmaz; “Ben çay içmeyi çok seven bir Karadenizliyim.Çay demlerken suyu ocağa koyup televizyon izlemeye dalınca su ocağın üzerinde kalıyor ve boşa kaynayıp duruyor. Buda hem enerji sarfiyatına neden oluyor hem de doğa boşuna gaz salımı oluyor. Bunun için ne yapabilirimi düşündüğümde bu sistem aklıma geldi. Çaydanlığa bir derece yerleştirdim. O dereceyi algılayan küçük bir bluetooth yardımı ile çay suyu istenilen ısıya geldiğinde telefonuma suyun kaynadığına karşı uyarı geliyor ve kalkıp çayımı demliyorum. Bu şekilde hem doğayı koruyor hem de enerji sarfiyatımı yapıyorum” dedi.

Bunun yanında özellikle öğrencileri çöp atmaya teşvik etmek ve doğayı temiz tutmak için akıllı çöp kovası da geliştiren Halil Yılmaz; “Bu çöp kovamızda da çöplerimizi çöp kovasına atmaya teşvik ediyoruz. Çöp kovasına yerleştirdiğimiz sensor, içerisine bir şey atıldığında hoparlör yardımı ile alkış yapıyor. Bu alkış sesi dilersek, teşekkür ederiz vb. seslendirmeler yapılarak kullanılabiliyor” dedi.

Bunların yanında hazırlamış olduğu Akşemseddin-Bimtem Eğitim Modelinin de biraz daha geliştirmek için yetkililerden destek isteyen Halil Yılmaz; “Öğrencilerimiz, velilerimiz ve bir çok eğitim kurumu Akşemseddin-Bimtem Eğitim Projemizi beğendi. Tabi bazı eksik noktaları bulunuyor. Bunların gelişimi için yetkililerden destek bekliyorum” dedi.

“THY Bursa Bilim Şenliği” süresince birçok ziyaretçiyi ağırlayan Halil Yılmaz ve öğrencileri Ülkemizin Yeşil kalması ve enerji sarfiyatı için, hazırlamış oldukları birbirinden güzel projeleri gelen misafirlere onur ve gurur ile anlattılar.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.