Tekkeköylü Çocuklar Yeşil Dünya İçin Sahneye Çıktı « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

Tekkeköylü Çocuklar Yeşil Dünya İçin Sahneye Çıktı

Bu haber 04 Şubat 2018 - 23:52 'de eklendi ve
kez : 1
kez görüntülendi.

Tekkeköylü Çocuklar Yeşil Dünya İçin Sahneye Çıktı

Bursa’da kurulu bulunan Bursa Giresun Güce Tekkeköy Derneğinin eğitime olan katkısı devam ediyor.

Geçtiğimiz aylarda köy okullarında bulunan öğrencilerin kışlık ‘bot ve mont’ ihtiyacını karşılayan Tekkeköy Derneği yönetimi şimdi de çocukların sömestr tatilini boş geçirmeyerek yeşil bir dünya için güzel bir tiyatro etkinliği düzenlediler.

Örnekli Kültür Merkezinde Gazeteci – Yazar – Tiyatrocu Şerafettin Torun öncülüğünde dernek üyelerinin çocuklarından oluşan ekip tarafından hazırlanan tiyatro gösterisi büyük beğeni topladı.

Yeşil bir dünya için hazırlanan gösteride ağaçlık alanların kesilerek müteahhitlere inşaat yapması için verilmesinin yanlış olduğu teması vurgulandı. Gelecek için Doğa’ya sahip çıkılması gerektiği vurgusu da işlendi.

Güce Tekkeköy Derneği Başkanı İzzet Özdemir gazetemize yapmış olduğu açıklamasında; “Dernek olarak sosyal çalışmalarımıza devam ediyoruz. Sömestr tatilinde çocuklarımızın boş zamanlarını değerlendirerek kamuoyuna “Yeşil Bir Dünya” mesajı vermeye çalıştık. 10 gün süresince bizlere birlikte olan çocuklarımızı eğiten, çalıştıran ve sahneyi hazırlayan hocamız Şerafettin Torun’a, emeği geçen tüm yönetici arkadaşlarıma ve bugün bizlere burada yalnız bırakmayan değerli misafirlerimize, ayrıca etkinlik salonunu bizlere açan Osmangazi Belediye Başkanımız Mustafa Dündar’a çok teşekkür ediyorum” dedi.

Gazeteci Erdal Avcı’nın sunumunu gerçekleştirdiği programa Ak Parti Osmangazi İlçe Başkanı Ufuk Çömez, Başkan Vekili Mustafa Ateş, Bursa Giresunlular Derneği Başkan Yardımcısı Enver Meşe, Tirebolu-Güce Derneği Başkanı Fatih Akdoğan, Espiye Taflancık Köyü Dernek Başkanı Kazım Kara,  dernek yöneticileri ve üyeler katıldı.

Etkinlik sonunda Eğitimci Şerafettin Torun’a hazırlamış olduğu bu güzel programdan dolayı dernek yöneticileri tarafından Plaket verildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
Tekkeköylü9 Şubat 2018 / 22:10

Valla helal olsun. Tekkeköylü olarak gurur duydum