Tatlı’dan FİSKOBİRLİK’a uyarı! « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

Nilüfer Köylü Pazarı

KÖŞE YAZARLARI

Tatlı’dan FİSKOBİRLİK’a uyarı!

AK Parti Giresun İl Başkanı Kenan Tatlı, “Fiskobirlik olarak yapmak istediğiniz bir yatırım varsa size Giresun’da imkan sunulmuştur. Bunu bu şehirde yapabilirsiniz” dedi.

Bu haber 08 Haziran 2020 - 14:37 'de eklendi ve 57 kez görüntülendi.

Tatlı’dan FİSKOBİRLİK’a uyarı!

AK Parti Giresun  İl Başkanı Kenan Tatlı, “Fiskobirlik  olarak yapmak istediğiniz   bir yatırım varsa size imkan sunulmuştur.  Bunu   bu şehirde yapabilirsiniz” dedi.

Son günlerin en önemli  gündem konusu olan Fiskobirlik’in Sakarya Büyük Şehir Belediyesi ile  işbirliği  içerisinde,  Sakarya’da   çikolata fabrikası kurma  iddiası   gerek fındık üreticileri, gerekse  toplumun  her kesiminden büyük bir tepkiyle karşılanırken, konuyla  ilgili değerlendirmelerde bulunan   Tatlı;  “Böyle bir girişimin olmuş  olması  dahi  Fındığın  Başkenti, Fiskobirlik’in kuruluş  yeri olan Giresun’umuz  için asla kabul edilemez  bir durum olduğunu”  söyledi.

İl Başkanı Kenan Tatlı, Giresun  fındık  üretiminin  yoğun olarak  yapıldığı  ve dünyanın  en kaliteli  fındığının  yetiştiği bir  şehirdir ve  aynı zamanda da üreticilerin emeği ile yaklaşık 80 yıl önce  Fiskobirlik’in  kurulduğu bir ildir. Dolaysıyla bu şehrin insanlarının, esnaflarının üreticilerinin , her zaman  gündeminde olan  fındık ve Fiskobirlik  bizim  içinde asla  vazgeçilmezdir

AK Parti iktidarı döneminde  hükümetimiz, üreticinin birliği olarak gördüğü Fiskobirlik’e,  her  zaman  gerekli desteği  vermiştir.

En zor zamanlarında dahi (2008 ve 2011 yılında)  desteğini vermiş  ve  2018 yılında  Cumhurbaşkanımız Sn. Recep  Tayyip Erdoğan’ın  talimatları ile birlikte, TMO stoklarında   bulunan 10 bin ton fındık  piyasa  fiyatlarının  altında   Fiskobirlik’e verilmiştir. Ve yine Bulancak’ta bulunan 2. Organize  Sanayi Bölgemizde yaklaşık  24 dönümlük alan (diğer fındık fabrikalarına verilen alanlardan daha fazla) fındıkla ilgili tüm yatırımların yapılabilmesi amacıyla Fiskobirlik’e tahsis edilmiştir ” dedi

AK Parti İl Başkanı Kenan Tatlı sözlerine şöyle  devam  etti: “Hükümetimizin    18 yıllık iktidarı döneminde   fındık en altın çağını  yaşamış  ve tarihin en yüksek fiyatlarına  (25-26 tl)   çıkmıştır.

Ayrıca   bizim dönemimizde  fındık 300 bin tonun  üzerinde bir ihracatla rekor seviyesine ulaşmıştır.

Hal böyleyken   birilerinin kendilerini   gündemde tutma  adına Fiskobirlik  üzerinden AK Parti Hükümetine ,Giresun AK parti teşkilatına,  AK parti milletvekillerine ve   şehrin geleceğine katkı sağlayacak  herkese, her türlü desteği veren  Giresun Belediye Başkanı Aytekin  Şenlikoğlu’na çamur atma girişimlerinde bulunanlara  şunları  söylüyorum:

“Söylediklerinizin altında siz ezilirsiniz. Herkes işini yapsın.  Bu konuyla ilgili hayal dünyasında başka bir beklentisi olanlar varsa o beklentiyi kendi dünyasında yaşasın.

Ayrıca Fiskobirlik yöneticilerine de şunları söylüyorum; ‘Bu şehir size fındıkla ilgili ne yapmak istiyorsanız bunun için  her türkü destek ve  imkanı sunmuştur

Fiskobirlik  olarak yapmak istediğiniz   bir yatırım varsa size imkan sunulmuştur.  Bunu   bu şehirde yapabilirsiniz. Bu konuyla ilgili   başka bir  hayalin  içerisine girmeyin Buna asla    müsaade etmeyiz.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.