Taşeron İşçinin Kadroya Geçmesi İçin Vereceği Dilekçe « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

Taşeron İşçinin Kadroya Geçmesi İçin Vereceği Dilekçe

Bu haber 30 Aralık 2017 - 23:29 'de eklendi ve
kez : 1
kez görüntülendi.

Taşeron işçi dilekçe örneği

İlk olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladı taşeron işçilere kadro yolunu açan düzenleme yeni yılda hayata geçerken 3 Ocak’tan itibaren başvurular başlayacak. İşte örnek başvuru dilekçe örneği…

Hükümet çıkardığı 696 sayılı kanun hükmünde kararnameyle (KHK) kamuda çalışan taşeron işçilerin kadroya alınmasını sağlayacak düzenlemeyi yasalaştırdı.

KHK düzenlemesine göre, taşeron işçilerin kadroya alınmasında 4 Aralık 2017 tarihi esas alındı. Bu tarihte taşeron işçisi görünenlere kadro verilecek. İşçiler bu tarihten sonra işten atılmış olsalar da kadro hakkından yararlanacak. Ancak kadro alabilmek için her bir işçinin kendi adına ayrı ayrı başvuruda bulunması gerekiyor.

Başvuru en geç 10 gün içinde yapılabilecek. Başvuruda bulunan işçilerin yazılı, sözlü ya da uygulamalı sınavları yapılacak. Sınavı geçenler 90 gün içinde kadroya geçebilecek. Asker ve doğum izninde olanlara kadro verilecek, ancak emekli aylığı alanlar kadro dışı kalacağı için işini kaybedecek.

2 OCAK’TA BAŞLIYOR

Merkezi idarelerde çalışan diğer taşeron işçileri için başvurusu süresi de, 2 Ocak 2018 tarihinden itibaren başlayacak ve 10 gün sürecek.

Aşağıdaki ekli dosyalarda yer alan başvuru dilekçesi örneğini doldurarak kurumunuza verebilirsiniz.

Merkezi İdare Taşeron Dilekçe Örneği Tıkla İndir

Belediye İl Özel İdaresi Taşeron Kadroya Geçiş Dilekcesi Tıkla İndir

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.