Tarihi Zeytinlik Mahallesindeki Çirkin Görüntü Ortadan Kalkıyor « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

Tarihi Zeytinlik Mahallesindeki Çirkin Görüntü Ortadan Kalkıyor

Bu haber 15 Kasım 2017 - 22:22 'de eklendi ve
kez : 1
kez görüntülendi.

Tarihi Zeytinlik Mahallesindeki Çirkin Görüntü Ortadan Kalkıyor

Çoruh EDAŞ elektrik şebekelerinin yer altına alınması için ilk kazmayı vurarak çalışmalara başladı. Tarihi Zeytinlik Semtinde sokak iyileştirme ve restorasyon çalışmaları devam ediyor.

Yaklaşık iki asır önce Avrupa’ya fındık götüren gemilerin Giresun’ a dönüşte getirdiği ithal malzemelerle inşa edilen, kentin geçmişteki dokusunu, mimari anlayışını yansıtan, türkülere konu olan ve 140 civarındaki Zeytinlik Semti Evleri, Giresun Valiliği ve Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen proje kapsamında turizme kazandırılacak.

Çoruh EDAŞ Giresun il Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, önemli bir projede yer almaktan mutluluk duyulduğu belirtilerek şunlar kaydedildi;

“Giresun Valiliği, Çoruh EDAŞ Giresun İl Müdürlüğü ve diğer kurumlarla koordineli olarak yürütülen çalışmalar doğrultusunda, tarihi Zeytinlik Mahallesinin elektrik hatlarının yeraltına alınması ve altyapısının da yenilenmesi planlanmaktadır.

Bu hedefler doğrultusunda, mahalleye ilk kazma Çoruh EDAŞ tarafından vurulmuştur. Bölgede elektrik hatları ile ilgili çalışmalar kapsamında 1,5 milyon TL tutarında yatırım gerçekleştirilecek; 3,5 kilometre havai hatlı elektrik şebekesi yer altına alınacak ve mevcut 2 adet dağıtım merkezinin de modernizasyonu yapılacaktır. Şu an %75 seviyelerinde bulunan çalışmaların hava koşullarına bağlı olarak 15-20 gün içinde tamamlanması planlanmaktadır. Çalışmaların sonunda yer altına alınan elektrik şebekesiyle olası arızalar en az seviyeye indirgenecek, tarihi mahallenin görünümüne de önemli ölçüde katkı sağlanmış olacaktır.”

Loading

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.