Stat Arazisi Millet Bahçesi Olmalıdır « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

Stat Arazisi Millet Bahçesi Olmalıdır

Bu haber 31 Mayıs 2018 - 8:05 'de eklendi ve
kez : 1
kez görüntülendi.

Stat Arazisi Millet Bahçesi Olmalıdır

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu,   Atatürk Stadı arazisinin Millet Bahçesine dönüştürülmesinin önemine değindi.

Çakırmelikoğlu, “Coğrafi yapısının engebeli olması nedeniyle Giresun şehir merkezinin en büyük sorunu, geniş şehir parkı gibi alanlara sahip olamayışıdır. Giresun kamuoyunun Atatürk Stadı arazisinin konuta tahsis edilmemesi, sözü geçen bölgede sosyal donatı alanları ve park inşa edilmesi tenkitlerimizin karşılık bulması sevindiricidir” dedi.

Çakırmelikoğlu açıklamasının devamında şunları kaydetti;

“1941 yılından itibaren Çotanaklara futbol mabedi olarak hizmet veren Giresun Atatürk Stadının bulunduğu alanda TOKİ ile ilgili süreç acilen iptal edilmeli ve Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan’ın projesi doğrultusunda Millet Bahçesine ivedilikle dönüştürülmesi sağlanmalıdır. Bu doğrultuda Giresun Ticaret ve Sanayi Odası ile Giresun Mimarlar Odası olarakta ortak bir çalışma ile bu alana modern bir proje çizimi planımızın olduğunu da ifade etmek isterim. Ayrıca 30 dönümlük bölgenin,  park ve sosyal donatı alanı olarak planlanmasında ilimiz milletvekillerinin kamuoyuna açıkladıkları olumlu beyanlarda bizler açısından umut ışığı niteliğindedir. Bu vesile ile Giresun Atatürk Stadı arazisinin Millet Bahçesine dönüştürülmesi aşamasında 7’den 70’e hepimize görev düştüğünü bilerek emeği geçenlere şimdiden teşekkür ederiz.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.