Giresun Valisi Değişti « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

Giresun Valisi Değişti

İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan Valiler kararnamesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayı ile yayınlandı.

Bu haber 10 Haziran 2020 - 1:30 'de eklendi ve 89 kez görüntülendi.

Son Dakika ! Giresun Valisi Değişti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Valiler Kararnamesini imzaladı.

İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan Valiler kararnamesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayı ile yayınlandı.

Yayınlanan genelgeye göre Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğlulları mülkiye başmüfettişi olurken, yerine Iğdır Valisi Enver Ünlü Giresun Valisi olarak atandı.

Enver Ünlü Kimdir?

20 Şubat 1971 yılında Çorum ili Bayat İlçesinde doğdu. İlkokulu memleketinde, Liseyi Ankara Atatürk Öğretmen Lisesinde, Üniversiteyi Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde okudu. 1992 yılında mezun olduktan sonra 1993 yılında İçişleri Bakanlığının açmış olduğu Kaymakamlık sınavını kazanan Sayın Enver ÜNLÜ, 3 yıllık Kaymakam adaylığı boyunca Tokat Reşadiye ve Çankırı Yapraklı’da Kaymakam Vekilliği yaptı. 8 ay boyunca İngiltere’de Mesleki ve Yabancı Dil Eğitimi amacıyla bulundu.

Adaylık sürecini başarıyla tamamlayan ÜNLÜ sırasıyla Samsun Asarcık, Malatya Pütürge, Hatay Yayladağı, Diyarbakır Ergani, Kayseri Develi, İstanbul Avcılar Kaymakamlığı ve son olarak Bursa Osmangazi Kaymakamlığı ve Iğdır Valisi görevlerinde bulundu.

İçişleri Bakanlığı’nın 10.06.2020 tarihli Valiler Kararnamesi ile Giresun Valiliğine atanan, Vali Sayın Enver ÜNLÜ evli ve 3 çocuk babasıdır.

Güle Güle Koca Yürekli Adam

01 Temmuz 2017 yılında Giresun’da göreve başlayan ve en uzun kalan Valiler arasında kendine yer edinen, Giresun’da özellikle hayata geçirdiği turizm yatırımları ile adından söz ettiren,aynı zamanda devletin sıcak kanlı elini Giresunlulara hissettiren koca yürekli adam Harun Sarıfakıoğlulları’na yeni görevinde başarılar dileriz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.